Petr Sedláček: Kroužkování a důležitější kritéria

02.10.2013 15:23 | Zprávy

Dnes přinesla tištěná média a zpravodajské servery informaci o vzniklé iniciativě podporující ČSSD v nadcházejících volbách pod vedením Jakuba Patočky. Nepřekvapuje, že si zpracovatelé této zprávy dali záležet na tom, aby tuto informaci podali veřejnosti v podobě, která by sociální demokracii pokud možno ublížila. Každý krok k rozbití jednoty sociální demokracie před volbami je dobrý. Proto se zdůrazňuje nápad iniciativy s kroužkováním a vypichuje se zejména, ostatně jak také jinak, tip na kroužkování v Jihomoravském kraji.

Petr Sedláček: Kroužkování a důležitější kritéria
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Netuším jak na tipy vhodné ke kroužkování iniciativa přišla a z jejího prohlášení jsem dost dobře nepochopil klíč, podle kterého ve výběru postupovala. Slovům, že politiky vybírala například na základě dosavadních výkonů nebo doporučení organizací napojených na sociální demokracii se věřit dá, ale jako kritérium mi to připadá málo. Autorům však nic nepodsouvám, myslím si však, že i když byli hnáni snad dobrou myšlenkou – kroužkování bych ponechal plně v kompetenci voličů, mají na to právo – postupují s jistou dávkou naivity. Proto jsem jim napsal a dovolil si je upozornit na věci, které opomněli a jenž jsou - a pro ČSSD by měly být - hodně důležité:

Vážení iniciátoři,

Vaší snahy rozpumpoovat veřejnost k aktivní volbě alternativy k posledním vládám oceňuji a vítám. Stejně jako Vy chci, aby ČSSD ve volbách získala opravdu silný mandát, což znamená zisk kolem 30% hlasů. Zdá se mi ale, že pro to strana nedělá dost. Její kampaň sice stojí na pevných programových základech, však stav mysli většinové voličské základny toto neocení. Ta slyší na krátká a úsečná sdělení. Heslo o prosazení dobře fungujícího státu nijak mobilizačně nezní. Jeden z Vašich zakladatelů, Jakub Patočka v jiném článku s jednou takovou vhodnou tezí přišel. Napsal: "Chcete, aby po volbách vládu sestavovala ČSSD, anebo pánové Kalousek, Babiš a Kuba?" Jasné a pro voliče ve finále kampaně rozhodně vhodné sdělení. Propagujte ho tedy, prosím.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vasevec.cz

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Rozlícená domovnice a obrana zisků

12:26 Zbyněk Fiala: Rozlícená domovnice a obrana zisků

Ministryni obrany se nedá nic vytknout, protože nikoho nepustí ke slovu. Brání hlavně procenta výdaj…