Přemysl Votava: Moskva to před 75 lety nevzdala

8. 11. 2016 9:09

Právě před 75 lety v listopadu 1941, vrcholilo německé tažení proti národům SSSR. Operace Barbarossa měla za cíl v krátké době porazit a zcela zničit SSSR. Ten od června 1941 čelil náporu německé armády a jejich satelitů. Je skutečností, že SSSR byl v této době ve svém boji zcela osamocen. V době německé okupace téměř celé Evropy a vrcholícího Hitlerova tažení proti SSSR, stála nejsilnější mocnost světa USA mimo tento válečný konflikt.

Přemysl Votava: Moskva to před 75 lety nevzdala
Foto: archiv
Popisek: Přemysl Votava, Národní socialisté
reklama

Hlavní Hitlerovo úsilí proto směřovalo v tažení na Východ. Německo se vší krutostí si hodlalo porobit další slovanské národy. Cílem byly, jak obrovské prostory, tak i lidské a nerostné zdroje.

Německá milionová armáda s 1700 tanky stála na podzim 1941 před branami Moskvy. Světová média již hlásila brzký pád Moskvy. Moskva měla být dobyta, zničena, vypálena…SSSR měl kapitulovat. Kořist byla již na dosah… Moskva to však nevzdala.

Moskva právě před 75 lety přehlídkou slavila výročí říjnové revoluce. Vojáci odcházeli z přehlídky bojovat přímo na frontu. Moskva přesilu a nápor německé armády vydržela, Hitlerovo tažení bylo zastaveno. Plán Barbarossa se zhroutil. Německá armáda poprvé poznala hořkost porážky. Do zajetí upadlo 200.000 německých vojáků. Vítězná bitva o Moskvu vstoupila do dějin. Evropa a její okupované národy dostaly vítěznou bitvou u Moskvy novou naději…

Jakékoliv dnešní západních politiků pokusy o vytváření nového dějinného výkladu, či záměrného přebarvování historie, jsou urážkou zejména milionů padlých hrdinů této světové války. V duchu nového výkladu dějin se kácí i pomníky obětí i hrdinů této války, z obětí se dělají viníci, z viníků pak hrdinové.

Místo dialogu, se zavádí sankce, budují nové základny. Roste nové válečné napětí. Evropou směrem na východ projíždějí, obrněné americké kolony, v médiích se vyrábí protiruská nenávist. Nelze zakrýt, že nejen Evropa, stojí opět na pokraji nové války.

S odcházejícími pamětníky odchází i historické povědomí o hrůzách války. Před 75 lety u Moskvy se rozhodovalo i o naší existenci… Nezapomínejme.

Přemysl Votava
(člen předsednictva NS-LEV21)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Baťa: Silné indicie jsou, nezpochybnitelné a usvědčující důkazy však chybí

9:32 Jiří Baťa: Silné indicie jsou, nezpochybnitelné a usvědčující důkazy však chybí

Po výbuchu muničního skladu ve Vrběticích jsme se dočkali dalšího, neméně velkého výbuchu sdělením p…