Průzkum: Téměř třetina Čechů přiznává, že byla někdy partnerovi nevěrná

31.08.2017 10:49

Nevěru přiznává třetina Čechů, ovšem celkem dvě třetiny domácí populace nepovažují za nevěru flirt, sex po telefonu, sex na jednu noc, líbání, erotické služby, sex s expartnerem, skupinový sex, erotické sms, lesbický sex a orální sex.

Průzkum: Téměř třetina Čechů přiznává, že byla někdy partnerovi nevěrná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sex. Ilustrační fotografie.

Téměř třetina Čechů (32,5 %) přiznává, že byla někdy svému partnerovi nevěrná. Ovšem v souhrnu 66,5 % respondentů uvedlo, že za nevěru nepovažují flirt (19,8 %), sex na jednu noc (15,1 %), sex po telefonu (7,9 %), líbání (7,4 %), placené erotické služby (6,2 %), sex s expartnerem (3,8 %), skupinový sex (2,5 %), erotické sms (1,9 %), lesbický sex (1,1 %) a orální sex (0,8 %). Lze ted yříci, že si nevěru vykládá každý po svém, a pokud budeme všechny uvedené činnosti vnímat jako nevěru, jedná se o drtivě většinový fenomén naší společnosti.

Přesto však svému partnerovi věří v souhrnu 78 % dotázaných. Toto zjištění je zajímavé z toho pohledu, že i lidé, kteří jsou nějakým způsobem svému partnerovi nevěrní, ale nemusí si nicméně nevěru např. v podobě flirtu připouštět nebo spíš přiznat, svému partnerovi věří.

Nevěru pak vnímá jako nejhorší možné partnerské provinění v souhrn u54 % domácí populace. Ovšem opět v souvislosti se zjištěním společnosti SANEP je zde patrné jisté pokrytectví těch, kteří např. flirtují, či měli sex na jednu noc. Je tedy zřejmé, že ač se většina domácí populace nějakým způsobem ve vztahu provinila, svému partnerovi by takové zjištění odpuštěno nebylo.

Téměř polovina Čechů (45,9 %) rovněž zastává názor, že odpuštěná nevěra bude i nadále zdrojem problémů v partnerském životě. Nevěru jako důvod rozvodu či rozchodu pak přiznává pětina populace.

Zajímavým zjištěním aktuálního šetření společnosti SANEP je rovněž skutečnost, že 5,9 % populace přiznává nevěru s nejlepším přítelem či přítelkyní svého partnera a 3,9 % Čechů pak byla nevěrná se svým nadřízeným.

I přes obavy téměř třetiny Čechů z možné partnerské nevěry je zřejmé, žez ákladním kamenem partnerského vztahu je víra ve věrnost, v což věří 70,2 % dotázaných.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seeman: V Německu začala debata o povinném očkování

21:21 Richard Seeman: V Německu začala debata o povinném očkování

Vstup do restaurací, kin nebo na stadiony pouze s očkováním – podle kancléřského ministra Helge Brau…