Rudolf Mládek: Evropský parlament si pohrává s válečným řešením Maďarska?

15. 9. 2018 7:33

Útoky proti Maďarsku mohou spustit dominový efekt exitů. Je totiž nepochybné, že skutečným cílem hlasování Evropského parlamentu není žádná demokracie v Maďarsku, ale pád jejího premiéra.

Rudolf Mládek: Evropský parlament si pohrává s válečným řešením Maďarska?
Foto: Archiv Rudolfa Mládka
Popisek: Rudolf Mládek
reklama

Dokument připravila soudružka z bývalé komunistické strany Belgie a je snůškou směšných obvinění. Jenomže Orbán nemá kam ustoupit a může se klidně stát, že zavelí k maďarskému odchodu z EU. Nejlépe v březnu 2019.

Jak doslova stupidní je situace v EP dokládá absurdní výzva Spojeným státům americkým od bývalého belgického premiéra a současného europoslance Guye Verhofstadta, který vyzval ve svém textu Spojené státy, aby zakročily proti Maďarsku, které podle jeho názoru narušuje mezinárodní pořádek. Spojené státy zahájí v Evropě válku proti spojenci v NATO? Protože si to někdo vyfantazíroval a přeje? A mluví Verhofstadt za sebe, nebo za Evropský parlament?

Podívejme se na argumenty Verhofstadta.Ten opakuje tvrzení Sargentiniové o nevládních neziskových organizacích, které už nemohou do Maďarska dovážet ilegální migranty. Ale s tím také bojuje vláda USA, takže jsou s Maďarskem na jedné lodi.

Europoslanec napadá i parlamentní volby, byť přiznává, že byly demokratické, a ve kterých získala Orbánova strana Fidesz nadpoloviční většinu a je také dlouhodobě nejúspěšnější stranou v Evropském parlamentu. Asi jako příznivci Hillary Clintonové vůbec neuznali volbu prezidenta Trumpa za platnou. Stejný pohled, stejný názor na řešení, a s tímhle přišel za Trumpem?

Dále Verhofstadt žaluje, že Orbánova strana podepsala před dvěma lety dohodu s „krajně pravicovými stranami z Rakouska, Itálie a Francie“. Ale jak v Rakousku, tak i v Itálii jsou to dnes vládnoucí strany, to má Trump zahájit válku také proti nim?

Verhofstadt konstatuje, že evropské vlády a Spojené státy mají „morální povinnost zasáhnout. Musíme to zastavit,“ uzavírá Verhofstadt.

Pokud bychom vůbec měli vést polemiku o tom, jakou mají Spojené státy morální povinnost, tak to především musíme nechat na nich. 

To, co předvedl Verhofstadt a s ním hlasující poslanci EP, je ostuda nesmazatelná. To už postrádá zcela rozumné uvažování. Je to navíc krajně nebezpečné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Strana Levice chce změnu zahraniční politiky Německa

20:04 Richard Seemann: Strana Levice chce změnu zahraniční politiky Německa

Kandidátka Strany Levice na německou kancléřku 39letá Janine Wisslerová považuje účast na vládě se Z…