Zdeněk Koudelka: Státní zastupitelství a policie odvedly dobrou práci, Uhl špatnou

27.09.2012 16:22 | Zprávy

Petr Uhl v článku Policie odvedla dobrou práci (Právo 25. 9. 2012 s. 6) projevil neznalost státního zastupitelství.

Zdeněk Koudelka: Státní zastupitelství a policie odvedly dobrou práci, Uhl špatnou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Uhl

Chválí činnost policie a státního zastupitelství v metanolové kauze, ale bez znalosti faktů. Uhl tvrdí, že zde vykonává dozor zlínská pobočka olomouckého vrchního státního zastupitelství, nad niž vykonává dohled Nejvyšší státní zastupitelství. Ale taková pobočka neexistuje. Existuje zlínská pobočka Krajského státního zastupitelství v Brně, kterou ve Zlíně vybudoval bývalý krajský státní zástupce Petr Coufal. Na této pobočce krajského státního zastupitelství působí i státní zástupce Roman Kafka, který kauzu dozoruje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítek Prokop byl položen dotaz

Ústavní soud

Tvrdíte, že prezident chce, aby Ústavní soud: "stanovil vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost a aby uložil vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí." Na to jste přišel jak, že říká ÚS jak má rozhodnout? Není s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Institut Václava Klause ke kompetenční žalobě prezidenta Pavla a postupu Ústavního soudu

13:38 Institut Václava Klause ke kompetenční žalobě prezidenta Pavla a postupu Ústavního soudu

Předběžné opatření, které Ústavní soud vydal jeden a půl dne po podání kompetenční žaloby prezidenta…