Pelnář (ODS): Nový Temelín II - potřebujeme ho?

10.12.2012 5:45 | Zprávy
autor: ODS

O dostavbě Temelínu jsem se rozhodnul napsat hlavně z důvodu, že jsem přesvědčen o tom, že na nás politici chystají největší lumpárnu v historii ČR. Že nejen vedení ČEZ (Beneš,Roman atd.), ale hlavně politici většiny parlamentních stran, se do takové stavby pouštějí pouze kvůli vidině tučných provizí.

Pelnář (ODS): Nový Temelín II - potřebujeme ho?
Foto: red
Popisek: Logo ODS

Tuhle otázku si kladu už velmi dlouho, ještě dříve než do medií pronikly pochybnosti ekonomů a analytiků o smyslu a efektivnosti této zakázky. Dokonce dříve, než ČEZ zveřejnil odhad ceny ve výši 200 miliard korun. Pesimistické odhady  hovoří dokonce o ceně 300 miliard korun za stavbu nových bloků.

Již nyní platíme jednu z nejvyšších cen elektřiny v Evropě a to nejen díky podpoře elektřiny z obnovitelných zdrojů, myšleno zejména elektřiny ze solárních panelů a fotovoltaniky obecně. Tento jistě smysluplný projekt se v českém provedení proměnil v jeden z největších tunelů a lumpáren posledních let. Vinu a přímý podíl na tom mají nejen politici, ale i management firmy ČEZ. Buďme tedy o to více nyní ve střehu.

Již naplno probíhá největší tendr v historii ČR, tedy tendr na výstavbu dvou nových, temelínských bloků. Je přísně tajný. Po zkušenostech s našimi politickými elitami, jejich lobbisty a poradci mám obavy, že zde jde hlavně o největší provizi, či jinou malou domů, v historii této republiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítek Prokop byl položen dotaz

Ústavní soud

Tvrdíte, že prezident chce, aby Ústavní soud: "stanovil vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost a aby uložil vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí." Na to jste přišel jak, že říká ÚS jak má rozhodnout? Není s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

13:02 Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.