Čas vypořádání s Ištvanem nadejde, věří Ivan Langer. A toto říká o Babišovi, Zemanovi a chybách Nečase

21.11.2013 7:06 | Zprávy

ROZHOVOR Žalovaní budou žalobci a žalobci budou žalovanými, je přesvědčen někdejší vlivný místopředseda ODS, exministr vnitra, dnes advokát Ivan Langer o tzv. kauze Nagyová, která vedla k pádu vlády. Podle něj musí i státní zástupce a policista nést důsledky za své prokazatelně špatné rozhodnutí.

Čas vypořádání s Ištvanem nadejde, věří Ivan Langer. A toto říká o Babišovi, Zemanovi a chybách Nečase
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer na kongresu ODS

„A stejně jako jsem držel exposlancům ODS pěsti, budu je podporovat, aby se domáhali náhrady škody a náhrady újmy, která jim byla způsobena. A budu první, který se postaví před Vrchní státní zastupitelství v Olomouci a bude říkat: Ivo, tvůj čas nadešel,“ řekl. V rozhovoru pro ParlamentníListy. cz mluvil i o neposkvrněném početí Andreje Babiše, definitivním rozchodu Václava Klause s ODS, chybách Miloše Zemana, o plivání pražského exprimátora na otce zakladatele a nekomunikativnosti Petra Nečase.

Je podle vás TOP 09 autentickou politickou stranou? Ona sama se považuje za lídra pravice poté, co ODS propadla ve volbách.

Jako mám jednu ženu a neplánuji žádnou další, tak je to u mne s politickou stranou. Oproti mnoha politickým turistům jsem vstoupil do této a tam budu, dokud bude existovat. ODS vznikla, fungovala a stále ještě, alespoň částečně funguje jako autentická politická strana. Nikoli jako fanklub jednoho člověka, nikoli jako obchodní firma, nikoli jako sekta. Fungování politické strany je postaveno na struktuře od místního sdružení až po celostátní vedení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …