Černochová vypráskala expředsedu. A prozradila, jak Kuba škodil Němcové

17.01.2014 16:45 | Zprávy

ROZHOVOR Poslankyně ODS Jana Černochová považuje za chybu, že na víkendový kongres občanských demokratů nebyli pozvaní bývalí předsedové strany. Kritikou nešetřila ani úřadujícího šéfa ODS Martina Kubu v souvislosti s jeho výrokem na adresu Miroslavy Němcové. Černochová se vyjádřila i k Mirku Topolánkovi, který uvedl, že strana nepochopila hloubku svých problémů, když mění obvyklý program kongresu.

Černochová vypráskala expředsedu. A prozradila, jak Kuba škodil Němcové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslankyně za ODS Jana Černochová

Kongres ODS se vrací do Olomouce, tedy tam, kde byla strana založena. Očekáváte s ohledem na tuto symboliku „restartování“ politiky ODS?

Já v to věřím, stejně tak jako věřím stále v projekt občanské demokratické strany. Je to možná tím, že jsem do ODS vstupovala v době Sarajeva, v době, kdy naši stranu opouštěli kariéristé, kteří najednou měli obavu, že když má strana osm procent, tak nebudou sedět tam, kde byli zvyklí. A já jsem člověk, který to měl přesně opačně. Mně se ani v mých nejbizarnějších snech v roce 1997 nesnilo o tom, že bych někde za ODS byla v pozici starostky, poslankyně.

Já si myslím, že my všichni máme ODS co vracet. A já chci vyzvat i na kongresu, kde mám připravený projev, kolegy, kteří možná v tuto chvíli přemýšlí o tom, jestli setrvají v ODS, nebo ne, protože různé vábničky v podobě nabídek našich politických konkurentů dostává řada z nás. Já si myslím, že první, co musí ODS na tom kongresu udělat, je, že se musíme spočítat a říct, že v této sestavě my do boje o obnovu důvěry ODS jdeme. A v návaznosti na to musíme znovu začít diskutovat programové priority, musíme znovu přemýšlet o tom, co se děje na politické scéně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Kupka

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Foldyna bez zábran: Pět procent na obranu nepřežijeme. Ale lidé kolem Pavla zbohatnou

19:57 Foldyna bez zábran: Pět procent na obranu nepřežijeme. Ale lidé kolem Pavla zbohatnou

„Ti lidé nemají jiný program než nenávist.“ Poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) bez servítků zhodnotil p…