EU řídí hlupáci, ohrožují nás všechny. Muslimský svět nás chce vyhladit. Potřebujeme lodě a armádu, ne si zvát nepřítele domů, varuje bývalá poslankyně a starostka

11. 8. 2017 19:00

ROZHOVOR „EU řídí zcela slepí lidé, kteří nevnímají realitu, chcete-li lidé přirozeně hloupí. A tato jejich hloupost, zaslepenost, pseudokorektnost, v překladu neschopnost a zbabělost, nás všechny ohrožuje. Evropa musí dostat ze svého území všechny, kteří tu nemají co dělat,“ míní v rozhovoru pro PL.cz advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, bývalá starostka Mohelnice a poslankyně. „S muslimským světem jsme zcela neslučitelní. Navíc nás tento svět chce vyhladit. Chce to lodě, armádu, a začít jednat. Kdo si zve domů nepřítele a ještě si ho krmí, je blázen,“ konstatuje.

EU řídí hlupáci, ohrožují nás všechny. Muslimský svět nás chce vyhladit. Potřebujeme lodě  a armádu, ne si zvát nepřítele domů, varuje bývalá poslankyně a starostka
Foto: archiv
Popisek: Jana Zwyrtek Hamplová

V nedávném vašem textu (Evropa, ve které žiji, není moje Evropa. A já tu svou chci zpět) jsem našel v úvodu slova: „Náš starý kontinent evidentně řídí mimozemšťané. A naši starou Evropu nám kradou.“ Můžete vysvětlit, koho jste tím myslela?

Je to jednoduché – jsem přesvědčena, že EU řídí zcela slepí lidé, kteří nevnímají realitu, chcete-li – lidé přirozeně hloupí. A tato jejich hloupost, zaslepenost, pseudokorektnost, v překladu neschopnost a zbabělost, nás všechny ohrožuje. EU je skvělá myšlenka, jen ji nesmí řídit průměrní a podprůměrní lidé, kteří, omlouvám se, jen žvaní, a starají se o svá křesla a prebendy.

„Chci zpátky svou starou Evropu. Kde se ve všech čtvrtích jejich krásným měst můžeme procházet, třeba i v minisukni,“ je vaše přání popsané tamtéž. To je reálné například v Česku, pro některé části Evropy však to zní jako pohádka... Podle krajanky ze Švédska, se kterou jsem před pár hodinami mluvil, jsou tamní realitou v některých čtvrtích naopak znásilnění, která se mnohdy ani neřeší či jsou odložena, protože násilník nemající doklady řekne, že mu je čtrnáct. Co k tomu říci?

Nejen říct, udělat. Evropa musí dostat ze svého území všechny, kteří tu nemají co dělat. Stačí se podívat do historie – s muslimským světem jsme zcela neslučitelní. Navíc nás tento svět chce vyhladit. Není to v historii poprvé. zaráží mne klid a nečinnost, jen samá prohlášení – chce to lodě, armádu, a začít jednat. Než tu bude regulérní pouliční válka.

Také se mluví o tom, že Švédové jsou vlídní, vstřícní, chtějí pomáhat, ale jsou naivní. Podobné hlasy znějí i z Německa. Čím to je, že tyto vyspělé bohaté společnosti jako by ztratily pud sebezáchovy?

Protože se přestala mluvit pravda. Za pravdu se ruší profily, dávají různé přívlastky, jako bychom ztratili zdravý rozum. Domů si taky nepozvete člověka z ulice, protože by vám mohl ohrozit rodinu... Proč tedy do Evropy kdekoho? Degeneruje nám zdravé selské myšlení, žijeme frázemi a řečmi, ne činy. Kdo si zve domů nepřítele a ještě si ho krmí, je blázen. 

„Evropa nesmí být o okurkách, cigaretách, dotacích, genderové pseudovyváženosti, ale o bezpečném domovu. Zajímá to ještě dnes v Bruselu někoho?“ otázala jste se ve svém blogu. Jakou odpověď si dáváte? Je Evropa vůbec schopna zajistit si svoji bezpečnost?

Obávám se, že v tuto chvíli ne. Nemá na to odvahu, protože ji nemají bezdětné tety typu Merkelové, kterou bůhvíkdo úkoluje. Vzpomeňte na aféru s odposlechy. Chtělo by to naopak ráznou Margaret – Železnou lady. Vzpomínám si na její výrok ze stejnojmenného filmu. Když „odvážní“ generálové váhali, zda zaútočit na ponorku, která mohla Brity ohrozit (anebo taky ne), zvedla oči, a řekla – potopte ji! Neváhala ani minutu. Potřebujeme odvážné politiky, kteří dokáží vyslovit v zájmu bezpečnosti Evropy takový rozkaz. Jako Australané – no way. Neprojdete.

S migrací se nyní potýká hlavně Itálie, kde už ztrácejí nervy. Tady je problém ten, že lodě neziskovek takzvaně zachraňují lodě s uprchlíky na moři a vozí je k italským břehům, místo aby je vracely zpátky odkud vypluly. Jsou tím de facto spolupracovníky pašeráků lidí. Neměla by se podobná činnost kriminalizovat?

Osobně se domnívám, že dotyčné neziskovky páchají závažnou trestnou činnost, a naivní lidé jim za to ještě tleskají. Přitom bychom tyto lidi měli zavřít hned za několik trestných činů. Protože sem vozí naše vrahy, násilníky, a v tom nejlepším případě ekonomické vyžírky. Přece ale všichni nepracujeme proto, abychom živili ty, kteří si neumějí doma udělat pořádek. To si můžete rovnou nastěhovat domů nepřizpůsobivou rodinku a dělat jí slouhy. Děkuji, nechci. Měli bychom podporovat naše děti, aby se je mladí neobávali mít, že je neuživí. Ale to my ne – raději jim opět zpřísníme hypotéky. Jsme sebevrazi.  

Když se vrátím k nám, kde tyto problémy zatím naštěstí nemáme... Pomalu se rozbíhá volební kampaň. Lidovci se rozešli se Starosty. Ti zlákali miliardáře Dědka, který podle svých slov chce reprezentovat nezávislé osobnosti a získat je na kandidátku. Zaorálek objíždí letní festivaly a snaží se urvat hlasy pro ČSSD. TOP 09 spolupracuje s Bursíkovým LESem. V průzkumech však dále vede výrazně Babišovo hnutí ANO. Jak pohlížíte na tyto jevy v české volební kampani? Je opravdu Babiš-premiér nebezpečím pro naši demokracii?

Skoro vše, co se tu nyní děje, je nebezpečím pro standardní demokracii. Přitom Babišovo hnutí ANO nemá preference až tak proto, že je tak skvělé, jako spíše proto, že ostatní jsou tak špatní. Zatímco v samosprávě najdete skvělé lidi, a řada starostů by zvládla klidně i křeslo premiéra, ve vrcholových funkcích vidím často karikatury osobností, které by neuřídily těmi frázemi ani malou Lhotu. Vždyť celé ty kampaně jsou směšné. Pokud proti sobě bojují koblihy, balonky a bůhví, co přijde... co můžeme čekat?

Dnes normální člověk do politiky nejde, protože nechce dělat šaška, nechce být urážen, zkrátka mu to za to nestojí. A světlé výjimky jen potvrzují pravidlo – samozřejmě je taky znám. Strany ale zajímají procenta za každou cenu, a zapomínají na lidi. Někdo by jim tam nahoře měl říct, jak se žije dole. Aby nebyli směšní. Všichni prostě příliš kalkulují, schází otevřenost, člověčenství, politika se vzdaluje lidem. A to říkám jako člověk, který se v ní od roku 1990 do nedávné doby docela pohyboval. Řekla bych to tak, že politika přestala být přirozeným prostředím, a je to velká divadelní hra – občas tragédie, občas komedie, občas tragikomedie – a vesměs v tom všem, až na výjimky, hrají špatní herci.   

Po sněmovních volbách nás čekají volby prezidentské. Napsala jste sice, že být prezidentem není žádné terno, ale několik prezidentských kandidátů už máme. Dlouho byl favoritem těchto voleb současný prezident Miloš Zeman. Ale je jím stále? U sázkových kanceláří vede akademik Jiří Drahoš, pak tu máme Michala Horáčka, Jaroslava Kuberu a jsou tu i další. Kdo vyhraje?

Nejsem věštkyně, navíc si myslím, že u prezidenta jde hlavně o roli reprezentanta, tedy ani špatnou volbou se nedá moc pokazit. Nicméně pokusím se odvážně o názor. Miloš Zeman by už kandidovat vůbec neměl, a budou-li jeho blízcí rozumní, k tomu rozhodnutí ho přimějí. Michal Horáček podle mého názoru velmi přecenil své schopnosti i podporu lidí, jen si toho zatím nevšiml. Odhaduji, že souboj se nakonec povede mezi jmény Drahoš a Kubera. Žádné z těch jmen na Hradě by mne neuráželo, naopak, myslím si, že každý z nich by mohl v dobrém překvapit.

Od každého prezidenta pak očekávám, že bude odpůrcem islamizace Evropy, a pokud bude Evropa bláznit, tak že Česko nikoli. Také že bude držet na uzdě příliš ambiciózní politiky, které by mohly napadat neuvěřitelné věci. Třeba zrušit samosprávu. Na té by naopak měla tato země stavět, a i prezident by jí měl věnovat pozornost. Jediná samospráva dnes totiž ví, jak se v této zemi žije dole. Od ní by se měli tam nahoře učit. Včetně prezidenta.       
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Oldřich Szaban

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Studenti budou rozdávat křivé banány jako důkaz evropských hodnot! Kalousek a Schwarzenberg narazili. Babiše stvořil kapitalismus nejhorších zlodějin. Poslanec KSČM hovoří

4:43 Studenti budou rozdávat křivé banány jako důkaz evropských hodnot! Kalousek a Schwarzenberg narazili. Babiše stvořil kapitalismus nejhorších zlodějin. Poslanec KSČM hovoří

ROZHOVOR „Pana Babiše porazí opět jen pan Babiš! Tento charismatický fenomén byl stvořen liberálním …