Fotograf Saudek: Zemím vládnou lidé, jaké si zaslouží. V Německu Hitler, v Rusku Stalin, u nás Babiš

19.01.2014 16:30 | Zprávy

NA HRANĚ S XAVEREM Fotograf Jan Saudek okomentoval pro ParlamentníListy.cz aktuální dění. Lidé by se podle něj měli více ptát, co udělali oni sami pro zemi a nečekat, že něco dostanou jen tak zadarmo. Co se týká temných apokalyptických vizí a žehrání na současný stav, má známý fotograf jasno – žijeme ve vysoké prosperitě, nesrovnatelné se situací mnoha jiných lidí na zeměkouli, kteří na rozdíl od nás opravdově strádají.

Fotograf Saudek: Zemím vládnou lidé, jaké si zaslouží. V Německu Hitler, v Rusku Stalin, u nás Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Saudek, světoznámý fotograf

Co říkáte na nového českého premiéra pana Sobotku?
Nemá moc vlasů, ale to ještě nic neznamená. V Americe si voliči vybírají politiky podle fešnosti, což se u nás moc nepěstuje. Pro mě osobně je pan Sobotka neutrální. Nemůžu říct, že by mě nějak dráždil, ani že bych ho nějak miloval.

Je to charismatický vůdce?
Ne. Ale to u nás vlastně není nikdo. Lidi tady obecně neumí mluvit a neumí se chovat. Jen si vezměte premiéra, který říká: „Hele, vole, já mám jet za tím Mandelou, to je zas v prdeli…“ To je přece naprosto nevhodné. To, že pan Sobotka není charismatický ale neznamená, že nemůže být dobrým ministerským předsedou.

Proč dnes tolik obyčejných lidí nenávidí politiky a politiku?
Protože si to můžou dovolit. Dřív drželi hubu a třásli se hrůzou, že je pošlou do Jáchymova. Dneska si můžou dovolit kritizovat. Zajímavé ale je, že nekritizují slovenského pana Babiše. Přijde jim skvělý, protože je to jeden z nich. Je to přesně podle hesla, že národu vládnou takoví lidé, jaké si národ sám zaslouží. Tak jako měli Němci Hitlera, Rusové měli Stalina a mají Putina, tak i my máme dnes tuto garnituru. Já si to můžu dovolit říct, protože pro mě nikdy nikdo nic neudělal. Nikomu nic nedlužím a můžu si pustit hubu na špacír.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

13:02 Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

Pokud se vláda nepostaví proti zásahům do jejího demokratického mandátu, jako to učinil Ústavní soud…