Kolaborant Zeman, útočící Rusko? Od Andreje Babiše zazněl silný a překvapivý hlas proti

14.07.2016 6:46 | Zprávy
autor: David Daniel

ROZHOVOR Místopředseda sněmovního výboru pro obranu Bohuslav Chalupa (ANO) vidí budoucnost mírové Evropy v dialogu s Ruskem, České republice se jako zemi v srdci Evropy podle Chalupy nabízí unikátní diplomatická a zahraničněpolitická šance, aby byla zprostředkovatelem takového dialogu. A pokud nedojde k vzájemnému setkání a vysvětlení pozic, může dojít i ke katastrofě.

Kolaborant Zeman, útočící Rusko? Od Andreje Babiše zazněl silný a překvapivý hlas proti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Bohuslav Chalupa

}

V rozhovoru pro DVTV bývalý český diplomat Petr Kolář uvedl, že Rusko zatím jen testovalo, co mu Západ dovolí, že se ještě se nenašlo a nepřišlo na to, že místo vyhrožování je lepší spolupráce. Můžete s takovou charakteristikou souhlasit?

S panem Kolářem na jednu stranu souhlasím v tom, že musíme být mnohem lépe vybaveni pro řešení krizových situací, jež mohou zahrnovat i nějakou agresi – a to z jakékoli strany. Na druhou stranu ale dlouhodobě zastávám názor, že s Ruskem se musí mluvit, protože je to součást evropského teritoria a bez Ruska se dlouhodobě žádná rozsáhlejší politika a řešení dělat nedá.

Petr Kolář také upozornil na to, že se Rusko snaží vyhrotit konfrontačně vztah a že se snaží Západ zastrašovat…

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Prý jste pro školné

Je to pravda? Proč? A to by se podle vás mělo platit jen na VŠ nebo na všech stupních?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Lžou i v tázacích větách.“ Filip Turek o větrnících, Pirátech i Pavlovi

4:44 „Lžou i v tázacích větách.“ Filip Turek o větrnících, Pirátech i Pavlovi

Větrné elektrárny nebudou stát nikde, kde by to vadilo, sdělil ParlamentnímListům.cz vládní zmocněne…