Komentátor ve varu: Bělorusko? Ať promluví tamní občané, ne jen běloruská kavárna. Cichanouská předvybraná jako Havel. Krysínek a kvazi Tchajwanec Vystrčil...

11.6.2021 4:47 odp. | Komentář

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Hrdinou naší doby je neklečící fotbalista, myslí si komentátor Tomáš Vyoral. Hodnotí také cestu Svjatlany Cichanouské do České republiky, zejména pak výstupy předních českých politiků. Výrok Miloše Vystrčila řadí do kartotéky doktora Chocholouška a říká: „O diktatuře v Bělorusku by měli promluvit běloruští občané, a nejen běloruská kavárna podporovaná ze zahraničí.“ Kritický je ale i k Miloši Zemanovi.

Komentátor ve varu: Bělorusko? Ať promluví tamní občané, ne jen běloruská kavárna. Cichanouská předvybraná jako Havel. Krysínek a kvazi Tchajwanec Vystrčil...
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Sněmovna odmítla projednat ve zrychleném režimu novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, označila ji za nadbytečnou. Jste verdiktem překvapen? Končí tím podle vás celá věc?

Ano i ne. Že oni vykonavatelé nadnárodní moci budou muset novelu schválit, stejně jako přijali tzv. pandemický zákon, jako utužovali stanné právo a podobně, je bez pochyb. Na druhou stranu musí učinit několik ofuků, několik manévrů a trochu poklamávat rameny, aby pak měli alibi, že se snažili, seč bylo v jejich silách, udělat to nejlíp pro „dobro“ nás všech.

Běloruská opoziční představitelka Svjatlana Cichanouská navštívila Českou republiku. Setkali se s ní jak prezident Miloš Zeman, tak premiér Andrej Babiš i předseda Senátu Miloš Vystrčil. Podobně se jí dostalo přijetí například v sousedním Polsku. Jak to hodnotíte? Má diktatura v Bělorusku namále?

Anketa

Je správné, že Facebook smazal stránku poslance Lubomíra Volného?

11%
84%
hlasovalo: 16154 lidí
O diktatuře v Bělorusku by měli promluvit běloruští občané a ne jen běloruská kavárna podporovaná ze zahraničí. Sleduji-li současnou nepokrytou orwellovskou totalitu pod rouškou či respirátorem PR pandemie, která je pandemií pouze politickou, pak nevidím rozdíl mezi Běloruskem a jinými pseudodemokratickými zeměmi, včetně protektorátu Německa známého jako ČR. Dle všeho protektorátní lokajové dostali befél a plní své role marionet a dělají PR západem vybranému, doposud neznámému a bezvýznamnému kádru. Ostatně podobnost lze vidět i v nedávné historii našich luhů a hájů třeba v případě Václava Havla a podobných protežovaných elitních disidentů s předstihem vybraných před předáním moci v roce 1989. Ale hlavně se zcela bezprecedentně vměšují do politických záležitostí suverénního státu. U krysínka a prvního českého kvazi Tchajwance mě to nepřekvapuje. Stejně tak ne u slovenského komunistického kádru bezpečně úplatného a vydíratelného ze strany EU politbyra, a navíc poklonkujícího Langley. Trochu jiný případ je Miloš Zeman, který, chápu, že ze strachu z PR covidu o své velké ego, ze své absolutní zlosti a dílem možná kvůli závazkům za poslední rok a něco zblbl natolik, že byl schopen tohohle naprostého chucpe. Tomu slovu myslím jak on, tak Andrej Babiš velmi dobře rozumí. Že Miloš Zeman klesne na úroveň Miloše Vystrčila, to bych se všemi výtkami i chválou, které vůči němu mám, opravdu nečekal.

Cichanouská je pro mě prezidentkou Běloruska, řekl předseda Senátu Miloš Vystrčil. Kam toto prohlášení řadíte?

Do kartotéky doktora Chocholouška pod záložkami „kdyby hloupost nadnášela, jsem Apollem“, „pravdoláska“, „vměšování“, „loutky, lokajové a mopslíci“ a „Jak prosadit bezpohlavní politickou nulu, aneb konec Tchajwanců v Čechách“. Jsem si vědom, že je fér vyjadřovat se k věci, nikoliv k člověku, tedy ad rem a ne ad hominem, na druhou stranu politicky činná osoba musí něco snést. Echt koná-li, jak koná a že čtenář i na základě minulých zúčtování jistě pochopí.

A zase ta daň z nemovitosti… „Když moje americká žena poprvé viděla složenku od FÚ na daň z nemovitosti ve výši 1000 kč, hádala se se mnou do krve, že je to omyl, chybí tam dvě nuly,“ komentoval debatu o navýšení daně z nemovitosti Jiří Pehe. Je podle vás na místě, aby se daň o „nějakou tu nulu“ navýšila?

Pehe, který, jak někdo vtipně poznamenal, už dekády hledá cestu z krajiny blbosti a ne a ne najít dveře ven, prakticky nestojí za řeč. Eurodolarový presstitut a synonumum bezobratlých bude vždycky lobbovat za likvidaci obyčejných lidí, za likvidaci suverenity ČR, za cokoliv, co mu pánové nakáží. Kdyby se musel živit smysluplnou a poctivou prací, jak většina obyvatel České republiky, nikoliv jen ideologickými hemzy a politickým školením mužstva, ať už na univerzitě nebo v médiích, mluvil a psal by jinak. Je logické, že tahle bezcharakterní eurobolševická loutka se bude lobbovat za sedření občanů z kůže a postupný přechod od soukromého vlastnictví k vlastnictví sdílenému a pronajímanému, tak jak velí a chtějí zavést majitelé klíčů.

SPD spouští předvolební kampaň, ve které bude města objíždět s pojízdnými trhy, na kterých voličům nabídne české potraviny za „férové ceny“. Inzerované ceny jsou u některých potravin jistě pod výrobními náklady, na druhou stranu, jde vzhledem k volbám i navzdory kontroverzi o chytrý tah?

Nemám rád předvolební kampaně. Nemám rád propagandu. A ta na mě z většiny předvolebních, očkovacích a dalších podobných čiší na sto honů. Jakkoliv vzhledem k programu je SPD jedna z mála stran, které jsou pro vlastenecké Čechy relevantní, tak bohužel Tomio Okamurovi úplně nevěřím a beru ho jako velmi schopného obchodníka. A jinak chytrý tah to do určité míry je a taky vyčůraný a ne úplně pravdivý, jde-li o ceny pod výrobními náklady. Lokální potraviny ve spojení ještě třeba s potravinovou soběstačností, stejně jako vojenskou obrannou, jsou základní pro chod svébytnost každého státu. Ale na tohle naši politici úplně neakcentují.

Exprezident Václav Klaus se v rozhovoru na XTV vrátil ke svému konfliktu s moderátorem Českého rozhlasu Vladimírem Krocem. Prý mu za vedení pořadu měl dát pěstí a mrzí ho, že to neudělal, považuje se kvůli tomu za stárnoucího „hovňouska“ a „poseroutku“. Jak se na celý incident díváte vy?

Anketa

Je zavedení covid pasů, bez nichž nepůjde cestovat či chodit na koncerty, příznakem totality?

74%
23%
hlasovalo: 15468 lidí
Myslím, že v konfrontaci s pravověrnými a ne příliš bystrými novináři a moderátory, kterých je bohužel většina, se měl pan Klaus snažit být absolutně nad věcí, klidně moderátorovi dokola opakovat jeden argument v různých obměnách, popíchnout ho a případně se mu vysmát, než se rozčilovat. Což se ale, vím, dobře říká takhle ze židle, chápu. Víte, u drtivé většiny veřejnoprávních žvanilů zkrátka musíte očekávat, že nejde o rozhovor, kde se chtějí objektivně a vyváženě dobrat relevantních informací. Jdete do politického a ideologického školení mužstva, do podpásové konfrontace, kde od vás budou chtít pouze stvrzení jejich předem určené jediné správné pravdy – a často i lásky. Respektive lásky v uvozovkách. Tedy pokud nejste servilně prounijní, prowashingtonský a proněmecký Hujer, nejen Sorošovec z kdejaké parazitické neziskovky či jejich kůň z TOP 09, Pirátů nebo uvědomělého liberálně-levicového křídla kterékoliv jiné partaje, ať je to ODS, ČSSD, KDU-ČSL, případně od komunistů tak akorát Dolejš. To potom nemusíte říct kloudnou větu a budou vás mytizovat podobně jako Václava Havla, který je u nich nedotknutelný i křivým pohledem.

Hráč pražské Slavie Nicolae Stanciu si neklekl v solidaritě s Black lives matter. Před výkopem mezistátního utkání mezi Anglií a Rumunskem zůstal stát jen on a jeho spoluhráč Nedelcearu. Co jejich gestu říkáte?

Hrdina naší doby. V tragikomické neustále upadající současnosti, kdy se pokleká v rámci pocty násilným kriminálníkům a feťákům, z nichž pravověrná média mají praktický orgasmus, jde o de facto o hrdinský čin. Tím spíš, když jde o fotbalistu, kteří jinak ve velkém poklekají prakticky na povel jak bezmozci. A co víc, Stanciu uvedl, že nepoklekl v rámci solidarity s Kudelou, který byl odsouzen bez důkazů. Evidentně politicko-rasistickou organizací, na kterou se UEFA, nejen tímto krokem, mění.

Stadion v Middlesbrough klečící fotbalisty vybučel. Váš komentář?

Zřejmě fanoušci, kteří mají hlavu na krku nejen proto, aby jim nepršelo na mandle.

Studenti jedné z kolejí na britském Oxfordu si odsouhlasili odstranění portrétu panovnice Alžběty II. z prostor kolejí. Chtějí se totiž v budově všichni cítit vítáni, což jim prý pohled na královnu Alžbětu neumožňoval, jakožto „nevítaný symbol nedávné koloniální éry“. Dává vám to nějaký smysl?

Z pohledu akademické půdy, vzdělání, kritického myšlení, zkoumání a porozumění historie vůbec. Mám pocit, že by studenti měli umět diskutovat, argumentovat, respektovat názory druhých a smířit se se sebou samými a svou historií. A ne umět pouze rušit, vyhazovat, likvidovat, cenzurovat a ostrakizovat to, co se mi v mých dvaceti, pětadvaceti letech, kdy většina z nich zatím ještě práci a život neviděla ani z rychlíku, nelíbí. Z pohledu indoktrinace současné mládeže a studentstva a liberálně-levicového pokrokářství, které likviduje tradiční hodnoty a de facto spouští autogenocidu vlastní civilizace, to však nepřekvapuje.

Milí čtenáři, pozor!

Chybělo vám v zúčtování nějaké téma tohoto týdne? Můžete se Tomáše Vyorala zeptat napřímo! Své dotazy posílejte na email patecni.zuctovani@seznam.cz, každý týden vybereme jeden až dva, které zařadíme do nového zúčtování.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Marek Korejs

Chcete být prezidentem

Zajímalo by mě, jak hodnotíte stávající vládu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Rakušan už jenom zoufale vykřikuje a lže.“ Okamura vzal ministra od podlahy. Nejen jednoho

20:00 „Rakušan už jenom zoufale vykřikuje a lže.“ Okamura vzal ministra od podlahy. Nejen jednoho

Pane Stanjuro, pro válečnou daň musíme být ve válce, což nejsme, i když vaše vláda dělá vše, aby nás…