Koníček o trestním oznámení za Drábkovy projekty a dění po volbách

23.10.2013 16:40 | Zprávy

ROZHOVOR Ministerstvo práce a sociálních věcí oznámilo, že v tomto týdnu podává trestní oznámení kvůli financování nového systému pro vyplácení dávek. Obrátí se na vyšetřovatele ale i kvůli dalším projektům. ParlamentníListy.cz se v této souvislosti zajímaly o to, jaký vliv mohou mít na další vývoj událostí volby a nová vláda. Ministru v demisi Františku Koníčkovi pak položily i další otázky.

Koníček o trestním oznámení za Drábkovy projekty a dění po volbách
Foto: archiv FK
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí František Koníček

Pane ministře, neobáváte se toho, že zmiňované trestní oznámení nebude náležitě dořešeno? Například vzhledem k tomu, že stojíme na prahu nových voleb, z kterých vzejde nová vláda?
Věřím, že kdokoliv, kdo přijde po mně, bude chtít situaci dořešit. Křišťálovou kouli ale nemám, spoléhám „jen“ na zdravý rozum a potřebu mít jasno, která by měla být jednou ze základních vlastností každého manažera.  

Do jaké míry jste se setkal během svého působení s nedostatky a přímými následky pro obyčejné občany, kteří jsou na systému výplat sociálních dávek závislí? Domníváte se, že se podaří ten systém nastavit zdravěji a účelněji?
Byl bych moc rád, kdyby práce, kterou jsme s mým týmem za něco málo přes tři měsíce udělali, nepřišla na zmar. Ti, kteří byli a jsou teď na MPSV, se mnou odvedli velký kus práce, za kterou jim patří mé poděkování. A právě oni dobře vědí, že jsem zastáncem toho, že je třeba věci řešit, než o nich mluvit. A pokud se ptáte na to, zda jsem se setkal z frustrací zaměstnanců resortu, že něco nefunguje – ano, setkal. V takovém případě je samozřejmě hodně těžké motivovat je k tomu, aby intenzivně pracovali s vidinou, že za chvíli přijde do čela resortu někdo jiný, který bude mít třeba úplně jiné záměry. Nicméně já věřím, jak už jsem říkal, ve zdravý rozum, a to, že u každého nového ministra či ministryně práce a sociálních věcí bude na prvním místě člověk a jeho prospěch.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …