Populismus vítězí nad pragmatičností, povzdechl si kandidát Nytra

19.09.2016 15:56 | Zprávy

Problémy ve volebním obvodu Ostrava-město jsou velice různorodé, ostatně jako volební obvod sám, konstatuje nezávislý kandidát do Senátu za ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra. Vedle bezpečnostní problematiky by se chtěl zaměřit na ,,čistotu legislativy“. Co si pod tím představit? A co mu nejvíce vadí při pohledu na českou politickou scénu? Nejen s tím se svěřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz

Populismus vítězí nad pragmatičností, povzdechl si kandidát Nytra
Foto: archiv Zdeňka Nytry
Popisek: Senátor Zdeněk Nytra

Jak se to stane, že se ředitel hasičů rozhodne kandidovat do Senátu?

Možná je to právě tím, že jsem ředitel hasičů a v této funkci mám k politice velmi blízko. O politiku se zajímám dlouhodobě a veřejný život mi není lhostejný, konečně 10 let jsem v zastupitelstvu obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Ze své práce jsem zvyklý, že jestli chci něco změnit, tak nestačí jen nadávat, ale je nutné přiložit ruku k dílu. Zevnitř se totiž věci dají změnit daleko efektivněji.

Jezdíte teď po předvolebních mítincích, potkáváte se s lidmi, co vás třeba překvapilo či zaujalo? A s jakými cíli tak vy osobně kandidujete?

Ty problémy v mém volebním obvodu jsou velice různorodé, ostatně jako volební obvod sám. Jsou tady velké sídlištní celky se zvýšenou kriminalitou, špatnými podmínkami pro statickou dopravu a obecně ne zcela ideálními podmínkami pro bydlení. V centru Ostravy, kde je parkování velice obtížné, bydlí a pracuje málo lidí, přitom zde existují nezastavěné proluky, příp. objekty v podstatě v demolici. Malé obvody a obce z obou stran hranice města stále ještě s nedokončenou infrastrukturou, s komunikacemi zaplněnými kamiony, které se vyhýbají placeným silnicím. Máme zde nevyřešené ekologické zátěže z minulosti, stále jsou zde prostory po bývalých průmyslových podnicích. Jistě, to nejsou zrovna problémy, které by senátor mohl vyřešit, mohu a chci se ale pokusit ta řešení hledat a pomoci je prosadit. 

Čemu byste se chtěl v Senátu věnovat, co vás zajímá či takzvaně pálí nejvíce?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…