Poslední politické dějství Petra Fialy, tuší Best. Jeho svět se hroutí a Martin Kuba je připraven

30.11.2023 21:19 | Komentář
autor: Radim Panenka

ODS se řítí do kritické situace a premiér Petr Fiala hraje své poslední dějství svého politického života. V reakci na propadající se důvěru v nejsilnější vládní stranu to říká politický analytik Erik Best. Premiér podle něho žije v jiném světě a není schopen reagovat na problémy světa současného. Pokud se to nezmění, někdo v ODS může říci „dost“.

Poslední politické dějství Petra Fialy, tuší Best. Jeho svět se hroutí a Martin Kuba je připraven
Foto: Aby bylo jasno
Popisek: Erik Best v pořadu Aby bylo jasno

Politologové se zamýšlejí nad pokračujícím pádem popularity vlády a specificky nejsilnější koaliční strany ODS a jejího lídra Petra Fialy. Trend ukazují řady průzkumů od různých agentur v posledních měsících. Ten poslední od společnosti STEM musel občanské demokraty bolet nejvíc. Skončili v něm totiž až na třetím místě za stabilně dominantním hnutím ANO, které následovala SPD na druhé pozici.

V době stávky učitelů a mnoha dalších oborů, které buď zcela nebo symbolicky přerušily svou práci, aby daly najevo svou nelibost k (ne)činnosti vládního kabinetu Petra Fialy, se od premiéra dočkaly kritiky a nepochopení. 

Během pondělí, kdy byla Praha plná demonstrantů z celé republiky, se předseda vlády dokonce ani v hlavním městě nezdržoval a po kritizovaném vystoupení proti stávkujícím, odborům a protestujícím si odjel navštívit kravín. Ten přitom vlastní společnost patřící bratrovi ministra práce a šéfa lidovců Mariana Jurečky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Fialenko musí pryč, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevolfik , 01.12.2023 11:45:12
Babiš s Okamurou může spolupracovat, ale jako předsedu vlády bych nechtěl ani jednoho z nich. Babiš by byl perfektním ministrem financí - už to dělal a financím rozumí. Okamura může být předsedou poslanecké sněmovny. Na ministra školství by byl nejlepší děkan M. Ševčík a zemědělství "Vidlák" Sterzik. Nevím kdo by mohl být předsedou - původně bych bral Jindřicha Rajchla, ale nějak se podivně vybarvuje.

|  11 |  0

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…