Šéf Pirátů Bartoš: Žijeme téměř v totalitě. Musíme "hacknout" systém, abychom zabránili zhroucení

17.12.2013 15:20 | Zprávy

ROZHOVOR Podle Ivana Bartoše, šéfa Pirátské strany, lze sledovat celou řadu indicií, že stávající systém trvalého růstu je již vyčerpán. Již není odkud brát, svět je již globalizovaný. Pokud na to nebudeme připraveni, máme se čeho obávat. S ParlamentnímiListy.cz si však povídal těsně před Vánocemi nejen na toto téma...

Šéf Pirátů Bartoš: Žijeme téměř v totalitě. Musíme "hacknout" systém, abychom zabránili zhroucení
Foto: pirati.cz
Popisek: Ivan Bartoš, NEPOUZIVAT

Pane Bartoši, na webových stránkách Pirátů.cz u svého profilu uvádíte, že Pirátskou stranu chápete jako jedinou skutečně demokratickou politickou platformu, která se pokouší reflektovat realitu třetího tisíciletí. Dá se to pochopit tak, že ostatní strany nepokládáte za demokratické či za takové, které by držely krok s tisíciletím, v kterém se nacházíme?

Některé strany lze považovat za demokratické, kupříkladu Svobodní a Strana zelených jistě mají vnitřní uspořádání takové, že splňují podmínku demokratičnosti.

Zmínka o držení kroku s novým tisíciletím se týká hlavně tzv. „starých stran“, které zůstávají ve svých dogmatech pravolevého vidění světa, dále ve stereotypech centrálního řízení informací. Patří mezi to centrální propaganda, kontrola sdílení, pocit, že stát musí své občany kontrolovat a že jen on ví nejlíp, co je pro občana dobré.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jan Holásek, LL.M. byl položen dotaz

Domluvy a pomluvy

Já jste také toho názoru, že politici by se měli být schopni domluvit a ne se pomlouvat, hlavně veřejně. Nemyslíte, že jako hlupáci jak tvrdíte vypadáme i tehdy, když prezident v zahraničí vládu pomlouvá? To se podle mě nedělá. Ať vysloví svůj názor, tady.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

13:02 Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

Pokud se vláda nepostaví proti zásahům do jejího demokratického mandátu, jako to učinil Ústavní soud…