Úpadek, rozklad a krádež, láteří Špidla. Mluví i o Klausovi a Zemanovi

11.03.2013 6:51 | Zprávy

ROZHOVOR Bývalý český premiér, někdejší eurokomisař a expředseda sociální demokracie Vladimír Špidla říká, že po příštích sněmovních volbách, pokud je vyhraje ČSSD, jak věří, bude muset nová vláda rychle obnovit funkčnost státu. A přiznává, že už před pár lety vyzýval senátory, aby podali ústavní žalobu na prezidenta Václava Klause kvůli tomu, že odmítal podepsat Evropskou sociální chartu.

Úpadek, rozklad a krádež, láteří Špidla. Mluví i o Klausovi a Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Špidla

„Podle mého názoru zašel daleko,“ hodnotí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Vladimír Špidla dnes už bývalého prezidenta Václava Klause. A co říká na jeho nástupce Miloše Zemana? „Je to politická síla, kterou musíme vzít v úvahu a se kterou si budeme muset poradit.“

Souvisí podle vás současná rekordní nezaměstnanosti především s nepříznivým vývojem ekonomiky nebo k tomu přispěla i politika Nečasovy vlády?

Samozřejmě, že současná rekordní nezaměstnanost je jedním z důsledků špatné politiky vlády. Kdyby platila hypotéza obecné ekonomické situace, tak nezaměstnanost musí být ve všech zemích stejná. Ale máte třeba Španělsko, kde je padesát procent mladých bez práce, a na druhé straně Rakousko, které od roku 1970 nikdy nemělo vyšší míru nezaměstnanosti než pět procent. Takže je zřejmé, že vysoká nezaměstnanost u nás je důsledkem chybné hospodářské politiky vlády a chybné politiky služeb zaměstnanosti. Samozřejmě že nezaměstnanost nelze zcela vyřešit, ani v Rakousku nemají nulovou nezaměstnanost, ale je rozdíl, když my máme míru nezaměstnanosti mládeže třiadvacet procent a Rakušani osm. To je rozdíl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

19:45 Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

„Mnoho povyku pro nic,“ komentuje „křik“ kolem koncesionářských poplatků europoslankyně Kateřina Kon…