Zahradil naznačil, jak chce měnit stranu. Padlo i jméno Klausova žáka, který má být novou hvězdou

19.01.2014 0:01 | Zprávy

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Nově zvolený první místopředseda ODS Jan Zahradil v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz mluví nejen o tom, kam by strana měla směřovat, ale čelí také otázce, zda je možné skloubit post europoslance a druhého muže strany. Hlavním rozměrem kampaně před eurovolbami by podle Zahradila měla být otázka, zda máme či nemáme v budoucnu přijmout euro.

Zahradil naznačil, jak chce měnit stranu. Padlo i jméno Klausova žáka, který má být novou hvězdou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil na 24. kongresu ODS

Jaký program máte na sobotní „kongresovou“ půlnoc?

Dnes už jsem po volbách poněkud vyčerpán, takže ani moc neoslavuji. Myslím, že ani není moc co oslavovat, protože volby a moje zvolení je pro mě určitě úspěchem, na druhou stranu je to závazek a velká zodpovědnost, takže není nutné tady propadat nějakému bujarému veselí.

Když jste poslouchal projevy kandidátů na předsedu i vašeho protikandidáta na post 1. místopředsedy, bylo něco, co vás zaujalo a dalo by se pro ODS a její fungování využít?

Záležitosti našeho vnitřního fungování, jako je třeba počet členů výkonné rady nebo počet místopředsedů strany, to asi nikoho moc nezajímá. Jde spíš o to, aby ODS hodně rychle postavila tým lidí, kteří budou schopni jejím jménem hovořit o odborných otázkách. To tu musí být, speciálně pokud jde o ekonomickou expertizu, a musíme to umět postavit.

Když to nebudeme umět, nebudeme moci vládě oponovat, nebudeme bráni jako relevantní opoziční strana a tím si svoje postavení nijak nevylepšíme. To, co se stalo, byl první krok a teď musí následovat další.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

13:02 Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

Pokud se vláda nepostaví proti zásahům do jejího demokratického mandátu, jako to učinil Ústavní soud…