Adamec (ODS): Trutnov získal ocenění za pokrokovou MHD

25.01.2020 6:34 | Zprávy

Trutnovská radnice se rozhodla pro ekologizaci městské hromadné dopravy. Od loňského února tak cestující po městě převáží elektrobusy a autobusy na CNG pohon. Za tento projekt město ocenila Odborná porota soutěže Chytré město pro budoucnost 2019.

Adamec (ODS): Trutnov získal ocenění za pokrokovou MHD
Foto: archiv starosty
Popisek: Starosta Trutnova a poslanec za ODS Ivan Adamec

Od loňského února jezdí ulicemi Trutnova nový a především ekologický vozový park městské hromadné dopravy. Flotilu tvoří tři kloubové autobusy s pohonem na CNG a čtyři "krátké" elektrobusy. Za ekologizaci městské hromadné dopravy získalo město Trutnov společně s ČEZ ESCO Certifikát kvality projektu Smarty city/region ve 3. ročníku soutěže Chytrá města pro budoucnost 2019.

Soutěž „Chytrá města pro budoucnost“ je klíčovou soutěží svého druhu v České republice. Vyhlašovatelem je nevládní nezisková organizace Smart City Innovations Institut, z. ú., jejímž cílem je podpora ekosystému Smart City/Smart Region. „Tato soutěž má propagovat konkrétní projekty a dlouhodobé strategie SMART CITY. Díky zkušenostem s MHD se můžeme zapojit do sdílení dobré praxe při využívání postupů a trendů SMART CITY. Jsem velmi rád, že i náš Trutnov se tak řadí mezi chytrá města,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?

Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): Víc věcí spojuje, než rozděluje

17:24 Hřib (Piráti): Víc věcí spojuje, než rozděluje

Piráti představili nový volební spot, který má ukázat, že Česko není rozdělená země plná nepřátelstv…