Bartoš (Piráti): Je jednoduché sklouznout na úroveň manipulace a propagandy

29.12.2019 20:21 | Zprávy
autor: PV

Rekapitulace letošních úspěchů a přání do roku 2020

Bartoš (Piráti): Je jednoduché sklouznout na úroveň manipulace a propagandy
Foto: archiv I. Bartoš
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš

Dobrý den přátelé, podporovatelé demokracie, otevřenosti a vlády práva,

dovolte mi s přelomem kalendářního roku zrekapitulovat, co se nám z našich slibů, na základě kterých občané pustili Piráty do sněmovny, po dvou letech podařilo z pozice konstruktivní opozice naplnit a jaké úkoly stále leží před námi. Naše dosavadní cesta byla nelehká a vedla často přes vzdor vládní koalice, přesto s pokorou a vděkem musím říci, že se stále více cítím zavázan těm, kteří v nás věří a na tuto cestu nás vyslali.

Byly zde doby, kdy si politická reprezentace osedlaná lidmi a jejich finančními skupinami v pozadí rozdělovala moc a peníze a nepracovala rozhodně pro blaho občanů naší země. A vždy se lidé dokázali ozvat. Ostatně i náš vstup do politiky před 10 lety byl motivován právě nespokojeností s tímto chováním předchozích vlád, politické reprezentace a propojení politiků a vlivových skupin. To jsme ovšem netušili, že z pohledu právního státu, politické kultury, svobody médií a rizika postupného ovládnutí země jako celku, může přijít ještě něco většího a horšího.

Naše cesta začala před více než deseti lety na ulici s transparentem a pokračuje nyní ve Sněmovně, Senátu, Evropském parlamentu a v řadě místních zastupitelstev. Tam všude se snažíme aplikovat nejen zásadní požadavky na transparentnost a dostupnost informací, zapojení občanů, kteří mohou například pomocí participativního rozpočtování ovlivňovat rozvoj svého okolí, ale realizujeme v míře, jak je to v dané situaci možné, náš program - naše sliby a závazky.

Jedním z největších úkolů pro Piráty bylo obstát při návrzích, tvorbě a úpravách zákonů právě ve Sněmovně, kde fungujeme jako konstruktivní opozice a silná alternativa proti vládnímu mainstreamu. Troufám si tvrdit, a na návrzích i hlasování o důležitých zákonech je to vidět, že držíme kurz a hlas nejen našich voličů je díky nám skutečně slyšet.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

9:03 Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.