Filip (KSČM): Účelové argumentace

17.10.2017 16:50

Nestačím se divit, co někteří lidé jsou schopni udělat pro manipulaci s veřejným míněním, zejména když jsou na to školeni.

Filip (KSČM): Účelové argumentace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Takový pan kardinál Dominik Duka se před blížícími volbami vehementně věnuje věcem světským a v sobotních Lidových novinách burcuje proti rozhodování většiny, která není většinou podle jeho představ. Tvrdí, že představuje-li většina jen pár tisíc lidí, uznává se vítězství většiny jen těžko. Asi rád zapomněl, že církevní restituce byly schváleny většinou jednoho hlasu a to ještě pravomocně odsouzeného poslance ODS. Ale to je přeci jiný případ. Rozhodnutí o tzv. restitucích je pro pana kardinála konečné a téma považuje za uzavřené. Zároveň jedním dechem varuje před zadlužováním státu a nerozpakuje se poučovat nás o tom, že státní představitelé nerozdávají ze svého, ale rozdávají z daní nás všech. „A následky jejich lehkovážnosti ponesou další generace.“ Zapomněl však dodat, že z daní nás všech jsou placeny i nezdaněné finanční náhrady za nevydaný církevní majetek ve výši 59 miliard korun, zvýšené o inflaci, a stát současně financuje i platy duchovních, na které dává ročně přibližně 1,5 miliardy korun. A tak na závěr použiju jeho možná  ukázku dvojího metru : „Jsem ten, kdo má radit papeži“, říká v rozhovoru pan kardinál. Škoda, že se toho nedrží.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KDU-ČSL Jihočeský kraj: Prohlášení k povolebnímu vyjednávání

10:27 KDU-ČSL Jihočeský kraj: Prohlášení k povolebnímu vyjednávání

Písečtí lidovci dosáhli ziskem více než 20 000 hlasů a 3 zastupitelů svého nejlepšího volebního výs…