Hejtman Holiš: Ve vakcinaci vidím jasnou naději, jak se vrátit do normálního života

05.01.2021 10:44 | Zprávy

První zdravotníci včera ve Zlínském kraji dostali vakcínu proti covid-19. Nemocnice ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži zahájily očkování svých zaměstnanců a také personálu zdravotnické záchranné služby. Během dvou dnů by tak první dávku očkovací látky mělo dostat bezmála dvanáct set zdravotníků.

Hejtman Holiš: Ve vakcinaci vidím jasnou naději, jak se vrátit do normálního života
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Holiš, nově zvolený hejtman Zlínského kraje

Očkování bude pokračovat i v dalších týdnech a měsících, vedle zdravotníků dostanou vakcínu mezi prvními i policisté, hasiči a další příslušníci složek integrovaného záchranného systému, lidé zaměstnaní v sociální péči nebo ve školství a také lidé z rizikových skupin, jako jsou senioři nebo pacienti s chronickými onemocněními.

„Ve vakcinaci vidím jasnou naději, jak se vrátit do normálního života, na který jsme byli zvyklí. Je to teď v práci pro kraj priorita číslo jedna,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. Jeho slova podpořila také Olga Sehnalová, náměstkyně hejtmana Zlínského kraje pro zdravotnictví. „S očkováním vidíme snad konečně světlo na konci tunelu. To ale neznamená, že bychom měli přestat dodržovat všechna ostatní opatření. Znovu o to naléhavě všechny prosím,“ doplnila.

„Ve všech našich nemocnicích jsme vyčlenili personál a prostory, ve kterých budeme v následujících dvou týdnech očkovat zejména zdravotníky, kteří přicházejí do styku s covidovými pacienty, ale i další zaměstnance. Už teď projevila o vakcínu zájem asi třetina z pěti tisíc našich zaměstnanců, a myslíme si, že toto číslo ještě poroste. Zkušenosti kolegů pomohou v rozhodování i těm, kteří zatím ještě váhají,“ podotkl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

K čemu přesně je vlastně europarlament?

Sama tvrdíte, že třeba i přes negativní stanovisko EP, se EK sněží prosadit v Radě své. Proč má EK vlastně takové pravomoci něco prosazovat, když ji na rozdíl od vás poslanců nevolí lidé? Není to nefér? Nejde s tím něco udělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nerudová (STAN): Naděje je v mladých. A mladí chtějí zemi bez Babiše, komunistů a extrémistů

14:12 Nerudová (STAN): Naděje je v mladých. A mladí chtějí zemi bez Babiše, komunistů a extrémistů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k mladé generaci.