Hejtmanka Stráská: Koupě pivovaru byla od města Strakonice riskantní tah

25.08.2018 20:18 | Zprávy
autor: PV

Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a ministr kultury Antonín Staněk navštívili v rámci 23. mezinárodního dudáckého festivalu Strakonice i měšťanský pivovar Dudák.

Hejtmanka Stráská: Koupě pivovaru byla od města Strakonice riskantní tah
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská

Plni dojmů z výjimečného kulturního zážitku v centru města a v letním kině, si v pivovarské degustovně odpočinuli a hlavně ochutnali zdejší pivo. „Jsem spíše vinař, déle se u něj vydrží, pivo mě většinou rychle uspí. Ale zdejší Klostermann mi velice chutnal,“ uvedl ministr Staněk. Ještě víc se mu ale líbilo prostředí stylové pivovarské degustovny. „To místo má ducha a je vidět, že nad tím někdo přemýšlel. Přeji si, aby takové hospody ocenili i lidé a bylo zde stále plno,“ uvedl ministr.

I hejtmance Ivaně Stráské přišlo strakonické pivo k duhu. „Už několik let, jsem ho tolik nevypila. Jinak ho ale téměř nepiji. Mám ráda dobře vychlazené v parném létě,“ usmívala se v pivovarské degustovně. Předtím prý měla sklenici v letním kině. Hejtman Staněk se dudáckých slavností zúčastnil poprvé. „Byl zážitek vidět hudbu, která je naprosto specifická. Radost mi udělalo i to, že jsem zde viděl mnoho mladých lidí v krojích. Mluvíme o tom, že se máme vrátit k národní identitě a ke kořenům, což je přesně to, kam směřuje tento strakonický festival. I proto se mi ve Strakonicích velice líbilo,“ uvedl ministr Staněk.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

11:05 Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.