Heller (KDU-ČSL): Česko-čínská připosranost

30.04.2014 12:40 | Zprávy
autor: Šimon Heller

Zaorálek včera v Číně podepsal dokument, v němž se mimo jiné píše: „ČR nepodporuje samostatnost Tibetu v jakékoli formě“. Na tiskové konferenci pak Zaorálek mluvil o širším pojetí lidských práv. Zjevně mu nevadí zvěrstva, která se v Tibetu dějí, zřejmě se tibečtí mniši upalují jen tak ze srandy.

Heller (KDU-ČSL): Česko-čínská připosranost
Foto: hellersimon.cz
Popisek: Šimon Heller

Relativizace lidských práv je obrovským nebezpečím dnešní doby. Ty řadu lidí nezajímají. Levicoví intelektuálové u kávy mají zcela jistě důležitější starosti než perzekvovaní Tibeťané. Pro řadu dalších je důležitější salám než svoboda. Respektive pro kus kolečka té vysočiny souseda radši udám, vždyť on je taky určitě lump. Navíc má kolečka salámu dvě. A páteř se ohýbá a ohýbá. Avšak zatímco se páteř ohýbá, řada dalších trpí.

Podpořit Tibeťany je naší morální povinností. Je zřejmé, kdo je agresor a kdo je oběť. Jsou dvě varianty. Buď podpoříme agresora a budeme doufat v nějaký ten zisk z celé věci, což momentálně činí Zaorálek, nebo podpoříme oběť a vyšleme signál, že takto to není v pořádku. Je to úplně stejné, jako když na základní škole chytnou spolužáka a začnou ho mlátit. Můžu mlčet a dělat mrtvého brouka. Nebo můžu agresory slovně povzbudit a doufat, že si mě oblíbí. Ani jedna z těchto variant není dobrá. Nemusím se do agresorů pustit pěstmi, když vím, že jsou silnější. Můžu ale vyslat jasný signál, že to není v pořádku. A to i přesto, že mě nebudou mít rádi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

11:05 Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.