Jihočeští Piráti: Co se hejtmanství nedaří...

20.12.2019 16:00 | Zprávy
autor: PV

Piráti uspořádali vlastními silami: pestrá, rovná a otevřená výměna názorů o Šumavě.

Jihočeští Piráti: Co se hejtmanství nedaří...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

V pátek 6. 12. se v klubu Horká Vana v Českých Budějovicích sešla skutečně pestrá paleta diváků a hlavně řečníků. Prostor dostali všichni, kteří se přihlásili se svými příspěvky: ředitel správy NP Pavel Hubený, kritici správy - lesníci Martin Klewar a Jan Štrobl, přírodovědci Jakub Hruška, Pavel Kindlmann a Jaroslav Vrba, ředitel regionální rozvojové agentury Miloš Picek, ředitel cestovní kanceláře Jaroslav Neužil a starostové několika šumavských obcí.

Dan Leština, garant jihočeských Pirátů pro oblast životního prostředí, k tomu říká: “Rovná diskuse různých názorových proudů se současné krajské politické reprezentaci vyloženě nedařila. To se na naší akci jistě povedlo. Byli jsme svědky výměny názorů na řadu důležitých témat v podání hlavních tváří jednotlivých přístupů. Pro nás jako budoucí krajské politiky byly ale nejzajímavější ty podněty, o kterých se bouřlivá diskuse nekonala, protože se na nich lidé v sále vesměs shodli: například jiná struktura hromadné dopravy v regionu pro turisty i místní nebo lepší péče o lesy s rychlejšími zásahy proti škůdcům v hospodářských lesích okolo národního parku. Není to nic nového, ale jsem moc rád, že to zaznělo a můžeme se od toho odrazit.”

Pirátský krajský tým pro životní prostředí a zemědělství nyní čeká zpracování jednotlivých podnětů a jejich konzultace s dalšími dotčenými odborníky ve straně i mimo ni. Výsledné stanovisko k tématu bude schvalovat spolu s programem do krajských voleb celá jihočeská členská základna v 1. polovině r. 2020.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Červený: Automotiv v Bruselu řeší Turek

15:01 Ministr Červený: Automotiv v Bruselu řeší Turek

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k enviromentální výchově ve školách.