Konvička: Když jsme s Hamplem a Lidinským natočili video

02.03.2017 10:12

...ve kterém jsme v BŘEZNU 2016 podpořili Donalda Trumpa, smáli se nám všichni: Že neumím anglicky, že vypadáme jak pajtaši, že svérázná Měšťanova kamera a režie a že Trump nevyhraje. No, a vyhrál.

Konvička: Když jsme s Hamplem a Lidinským natočili video
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Bloku proti islámu Martin Konvička

To video je k vidění třeba tady a je fakt, že posměváčci měli pravdu ve všem, krom odhadu politické situace. Ten odhad byl Měšťanův, nám třem to tehdy bylo víceméně jedno. 

Teď mi ale není jedno, jak v parlamentních volbách dopadne ing. Andrej Babiš. Všichni v něm vidí jistého vítěze podzimních voleb, chovají se jak myši uhranuté hadem, nespřádají plány, jak porazit Babiše, jak nahradit Babiše, ale (v lepším případě) jak přežít Babiše, v horším pak, jak vyjít s Babišem - říkají prý tomu "zachránit, co lze", asi jako Hácha v devětatřicátém, nebo ještě spíš Lidovci v devětačtyřicátém. 

A to je špatně. On totiž vůbec vyhrát nemusí a není vyloučeno, že prohraje. Či přesněji, nezaskóruje tak vysoko, jak by potřeboval, aby mohl rozvíjet svůj bizarní buzerační, národně likvidační byznys. Je tak chamtivý, že začíná vršit chybu na chybu a jeho ekonomické nápady jsou tak šílené, že ho s velkou pravděpodobností dostihnou dřív, než stačí urvat kýžené premiérské křeslo ... 

Prostě musí prohrát a prohraje - přestože je favoritem, jako musel vyhrát a vyhrál Donald Trump, přestože byl outsiderem. Proč se  to stane, to snad nejlépe vysvětlí obrázek ... pan inženýr by mohl porozumět. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Balatka: Koalice nejsou předvolební podvod

22:35 Senátor Balatka: Koalice nejsou předvolební podvod

Komentář na facebookovém profilu k předvolebním koalicím.