Konvička: Když jsme s Hamplem a Lidinským natočili video

02.03.2017 10:12 | Zprávy
autor: PV

...ve kterém jsme v BŘEZNU 2016 podpořili Donalda Trumpa, smáli se nám všichni: Že neumím anglicky, že vypadáme jak pajtaši, že svérázná Měšťanova kamera a režie a že Trump nevyhraje. No, a vyhrál.

Konvička: Když jsme s Hamplem a Lidinským natočili video
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Bloku proti islámu Martin Konvička

To video je k vidění třeba tady a je fakt, že posměváčci měli pravdu ve všem, krom odhadu politické situace. Ten odhad byl Měšťanův, nám třem to tehdy bylo víceméně jedno. 

Teď mi ale není jedno, jak v parlamentních volbách dopadne ing. Andrej Babiš. Všichni v něm vidí jistého vítěze podzimních voleb, chovají se jak myši uhranuté hadem, nespřádají plány, jak porazit Babiše, jak nahradit Babiše, ale (v lepším případě) jak přežít Babiše, v horším pak, jak vyjít s Babišem - říkají prý tomu "zachránit, co lze", asi jako Hácha v devětatřicátém, nebo ještě spíš Lidovci v devětačtyřicátém. 

A to je špatně. On totiž vůbec vyhrát nemusí a není vyloučeno, že prohraje. Či přesněji, nezaskóruje tak vysoko, jak by potřeboval, aby mohl rozvíjet svůj bizarní buzerační, národně likvidační byznys. Je tak chamtivý, že začíná vršit chybu na chybu a jeho ekonomické nápady jsou tak šílené, že ho s velkou pravděpodobností dostihnou dřív, než stačí urvat kýžené premiérské křeslo ... 

Prostě musí prohrát a prohraje - přestože je favoritem, jako musel vyhrát a vyhrál Donald Trump, přestože byl outsiderem. Proč se  to stane, to snad nejlépe vysvětlí obrázek ... pan inženýr by mohl porozumět. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Bezpečnost

Co přesně má podle vás Evropa udělat, aby dostála tomu, že přijme odpovědnost za vlastní bezpečnost? Je fakt, že už včera bylo pozdě a Evropa v otázce zajištění bezpečnosti totálně selhala, což ukazuje i řadu let problém s nelegální migrací, který vůbec nedokázala vyřešit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kavij (KSČM): Toho večera byl Petr Pavel zcela klidný

12:04 Kavij (KSČM): Toho večera byl Petr Pavel zcela klidný

Toho večera, který předcházel příštím hodinám, kdy Ústavní soud měl dle zákulisní dohody vydat verdi…