Matějka (SPOZ): Společnost s rozdílnými názory je zdravá

19.02.2019 13:31

Evropská komise je exekutivní orgán EU a vytváří stále větší a neprostupnější síť byrokracie. Komisaře však nikdo ve volbách nevolil, jmenují je národní vlády.

Matějka (SPOZ): Společnost s rozdílnými názory je zdravá
Foto: SPOZ
Popisek: Logo Strany práv občanů - Zemanovců
reklama

Řada z nás hlasovala v roce 2004 pro vstup do EU, ale stává se nyní euroskeptiky. Řekli jsme ano programu EU - t.j spolupráce suverénních národní států v obchodu, volném pohybu lidí a kapitálu. Mezitím vznikl moloch se semeništěm zhoubné idee liberální demokracie, který nás již požírá a ve které menšiny, „gendry“ a byrokraté vládnou! Integrace v rozmanitosti -  to je původní heslo vzniku EU!  Dnes je tu snaha o uniformitu!! Tato atmosféra plíživého vlivu byrokratů „Bruselu“ na úkor volených zástupců je znát i u nás na ministerstvech a krajích. Ale my máme parlamentní demokracii, kde vládne většina, nikoli menšiny. Máme prvek přímé demokracie (volba prezidenta). Je třeba zastavit zhoubně prorůstající myšlenku vlády byrokracie. Vládnou zvolení zástupci lidu, ti jediní mají mandát lidí z voleb. Byrokracie žádný mandát z voleb ať v Bruselu, na ministerstvech ani na krajích nemá. Ta vytváří „lejstro pro lejstro“, nařízení pro nařízení, složitost pro složitost, aby odůvodnila své opodstatnění a práci. Jejím programem je nepřehlednost a víceznačnost. Už i u nás na kraji jsou některá usnesení psána nejednoznačně, že nikdo ani veřejnost bez otevření desítek příloh neví co je jejich smyslem. To odmítněme!  Važme si politiků i s odlišným programovým názorem (to je legitimní). Bojujme za vládu politiků, ne úředníků. Važme si těch, kteří bojují proti vládě byrokracie, stávající umí řídit a nechtějí ji přebujelou.

I v Evropě se odehraje rozhodující bitva na půdorysu, zda bude je hybnou silou Evropy  Rada s volenými premiéry či prezidenty suverénních zemí nebo byrokraté včele s Junkrem Evropské komise.

Miroslav Matějka, krajský zastupitel a krajský předseda SPOZ Královehradeckého kraje

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mračková Vildumetzová (ANO): Nový dotační program na podporu prevence proti suchu

7:37 Mračková Vildumetzová (ANO): Nový dotační program na podporu prevence proti suchu

Komentář na facebookovém profilu k opatřením proti klimatickým změnám.