Ministr Mládek: Očekávám větší dynamiku a zrychlení přípravy plánu sítí nové generace

18.03.2016 20:50 | Zprávy
autor: PV

Ministr Jan Mládek se dohodl na dalším postupu v rozvoji sítí nové generace s odbornou veřejností.

Ministr Mládek: Očekávám větší dynamiku a zrychlení přípravy plánu sítí nové generace
Foto: Hans Štembera
Popisek: ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Na vzniku a intenzivní činnosti pracovní skupiny pro dokončení Národního plánu rozvoje sítí nové generace se dnes dohodl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se zástupci odborné veřejnosti na dalším pravidelném setkání k problematice tzv. vysokorychlostního internetu.  „Odborná veřejnost se shodla na základních společných tezích, které chtějí prosazovat, a oceňuji, že se tyto teze nijak zásadně neliší od priorit ministerstva. Pracovní skupina teď během několika týdnů dopracuje text připravovaného Národního plánu rozvoje sítí nové generace tak, abychom na dalším širším setkání, které bude zhruba do konce dubna, mohli opět významně pokročit,“ řekl po dnešním jednání ministr Jan Mládek.

Výsledky dnešní schůzky považuje Jan Mládek za průlomové odstranění hlavních překážek v pohledech ministerstva a zástupců ICT sektoru na Národní plán sítí nové generace a věří, že pracovní skupina rychle dokončí konzultační práce na celém materiálu. „Očekávám větší dynamiku a zrychlení přípravy plánu sítí nové generace,“ uvedl Jan Mládek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Vojtěch: Energetické nápoje nejsou limonáda

17:03 Ministr Vojtěch: Energetické nápoje nejsou limonáda

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke stanovení věkové hranice pro prodej energetických …