Ministr Němeček: Nová systémová opatření zprůhlední a zefektivní české zdravotnictví

28.04.2014 22:42 | Zprávy
autor: Vlada.cz

Vláda ČR na svém dnešním zasedání schválila devatenáctibodový plán opatření navržených ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem. Mají zajistit efektivitu, transparentnost a vyšší úspory ve zdravotnictví.

Ministr Němeček: Nová systémová opatření zprůhlední a zefektivní české zdravotnictví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček

„Opatření jsou na straně zdravotního pojištění, služeb a ekonomiky organizací ministerstva zdravotnictví, jedná se úspory, zveřejňování smluv a zvyšování kvality zdravotní peče. Ministerstvo má v tomto plnou podporu vlády. Je to už druhý materiál zásadní povahy, první zajistil financování výpadku ze zrušených regulačních poplatků. Třetí materiál bych rád příští týden rozeslal do vnějšího připomínkového řízení a bude rušit zbývající regulační poplatky ve zdravotnictví k 1. 1. 2015 s výjimkou poplatku za pohotovostní péči,“ uvedl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Jedním z opatření k vyšší efektivitě a transparentnosti nákupu drahé zdravotnické techniky je i zřízení přístrojové komise. Ta má už za sebou první zasedání a společně v ní působí zástupci ministerstva zdravotnictví, zdravotních pojišťoven, České lékařské komory a odborných společností. Memorandum o respektování závěrů komise už také podepsali spolu s ministrem zdravotnictví ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR Zdeněk Kabátek a Jaromír Gajdáček, prezident Svazu zdravotních pojišťoven ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hladík (KDU-ČSL): Ministře, kde jsou peníze na environmentální výchovu?

14:01 Hladík (KDU-ČSL): Ministře, kde jsou peníze na environmentální výchovu?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k enviromentální výchově ve školách.