Ministr Síkela: Vláda schválila čtyři investiční pobídky za téměř 1,4 miliardy

01.12.2023 6:23 | Tisková zpráva
autor: PV

Výroba komponentů pro čipy, vývojové centrum světelné techniky, elektromobilita či optika. Vláda schválila na návrh Ministerstva průmyslu a obchodu investiční pobídky pro firmy ON Semiconductor Czech Republic, Lumax Industries Limited, PCE Paragon Solutions a Fielmann Aktiengesellschaft. Společnosti, jejichž projekty pomohou České republice zvýšit konkurenceschopnost, příjmy do státního rozpočtu a snížit nezaměstnanost.

Ministr Síkela: Vláda schválila čtyři investiční pobídky za téměř 1,4 miliardy
Foto: ČT24
Popisek: Jozef Síkela

„Schválili jsme investice do technologicky vyspělých projektů s vysokou přidanou hodnotou, které podpoří rozvoj našeho hospodářství a do budoucna významně přispějí do státního rozpočtu,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Projekt americké společnosti onsemi, respektive dceřiné společnosti ON Semiconductor Czech Republic v Rožnově pod Radhoštěm, se zaměřuje na rozšíření výroby polovodičových desek na bázi karbidu křemíku s epitaxní vrstvou, které se dále zpracovávají na tzv. mikročipy. Využití mikročipů je velmi široké – zahrnuje například automobilový průmysl, komunikační technologie, spotřební elektroniku, průmyslovou techniku, nebo lékařskou techniku. Důležitým aspektem předkládaného projektu je jeho přímá vazba na tzv. Chips Act neboli Akt o čipech, který je evropskou iniciativou na podporu polovodičových technologií včetně jejich dalšího vývoje a pokroku.

„Čipy tvoří základ mnoha výrobků, bez kterých si naše životy nedovedeme představit. Investicí za více než 546 milionů korun chceme Českou republiku posunout k větší soběstačnosti v této oblasti. Strategické zaměření a umístění v naší zemi může být impulzem pro další významné investice,“ zdůraznil nezbytnost podpory tohoto projektu ministr Síkela.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Vojtěch: Energetické nápoje nejsou limonáda

17:03 Ministr Vojtěch: Energetické nápoje nejsou limonáda

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke stanovení věkové hranice pro prodej energetických …