Ministr Vojtěch: Alkohol zůstává nejdražší závislostí v ČR

19.06.2026 11:17 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k léčbě poruch, souvisejících s alkoholem

Ministr Vojtěch: Alkohol zůstává nejdražší závislostí v ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví

Nová data VZP ČR potvrzují, že alkohol zůstává nejdražší závislostí v České republice. V roce 2025 vydala VZP CˇR na léčbu závislostí rekordních 1,65 miliardy korun. Víc než miliarda připadla na poruchy související s alkoholem.

Zvlášť alarmující je vývoj mezi mladými lidmi. Za posledních deset let se počet nezletilých pacientů léčených kvůli problémům s alkoholem téměř zdvojnásobil. Odborníci zároveň upozorňují na rostoucí riziko kombinování alkoholu s dalšími návykovými látkami.

Tato čísla potvrzují, že prevence a ochrana dětí a mladistvých musí být jednou z priorit zdravotní politiky. Proto dlouhodobě podporuji omezení jeho dostupnosti pro nezletilé a posílení preventivních programů.

Celý článek najdete ZDE.

Proč jste tu daňovou reformu neprosadili za vás?

Vy jste paradoxně zatížili jen živnostníky vyššími odvody. A máte ještě řešení co s nízkými mzdami, myslím, že i když snížíte zdanění práce lidé tak stejně přidáno nedostanou a nízké mzdy jsou také obrovský problém.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Diskuse obsahuje 5 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Decroix (ODS): Rodičem člověk zůstává i po rozvodu

13:09 Decroix (ODS): Rodičem člověk zůstává i po rozvodu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k senátnímu návrhu novely rozvodového zákona