Ministr Žák: Mýtné se rozšiřovat nebude

06.12.2013 4:31

Kabinet Jiřího Rusnoka projednal a schválil materiál s názvem Rozvoj Systému elektronického mýta v České republice – Koncepce zpoplatnění pozemních komunikací v České republice.

Ministr Žák: Mýtné se rozšiřovat nebude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr dopravy Zdeněk Žák.

Odsouhlasený dokument připravuje technické zázemí pro pokračující výběr mýtného po roce 2016, kdy vyprší stávající kontrakt. „Dnešní materiál neznamená ani rozšíření výběru mýta na další komunikace a neznamená ani hýbání se sazbami mýta, to necháváme na vládu příští,“ zdůraznil ministr dopravy Zdeněk Žák.

Nový kabinet bude mít možnost zachovat současný stav nebo systém mýtného rozvíjet. „Dáváme tím navíc znovu velmi výrazný signál, že tato vláda si nepřeje zadávání věcí předem určeným uchazečům, ale že otevírá i u tak složitých záležitostí pole působnosti pro řadu dalších uchazečů,“ vysvětlil ministr dopravy.

Pro realizaci všech posuzovaných variant bude nezbytné co nejdříve rozhodnout o cílové podobě zpoplatnění pozemních komunikací a navrhnout příslušné právní úpravy. Do konce 1. čtvrtletí 2015 by pak mělo být zahájeno zadávací řízení na nového dodavatele či poskytovatele systému elektronického mýta.

Součástí koncepce je zároveň povinná implementace Systému evropské služby elektronického mýta, který bude platit v celé Evropské unii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo dopravy

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Sluníčkáři demonstrovat mohou, ale SPD ne

22:41 Okamura (SPD): Sluníčkáři demonstrovat mohou, ale SPD ne

Komentář na facebookovém profilu k možnosti získání prostoru pro SPD na veřejných akcích.