Pavlíček (STAN): Kéž se nám příští rok povede alespoň stejně jako ten letošní

27.12.2019 21:32 | Zprávy
autor: PV

S koncem roku přichází čas bilancovat, děkovat a plánovat rok příští. Ve shrnujícím tak činí předseda STAN JMK Radomír Pavlíček.

Pavlíček (STAN): Kéž se nám příští rok povede alespoň stejně jako ten letošní
Foto: STAN
Popisek: STAN

Dobrý den vážení členové a příznivci, rok 2019 byl pro STAN v Jihomoravském kraji úspěšný.

Mimo jiné jsme k životu přivedli Oblastní sdružení STAN. Krajská organizace dozrála do velikosti, kdy už nám přestal stačit jeden krajský sněm ročně, a osm oblastních sdružení se začalo scházet v geografické blízkosti. Zvláště Brno-město, Brno-venkov západ, Brno-venkov východ a Vyškovsko fungují příkladně a chci za to všem předsedům i řadovým členům poděkovat.

Letos se nám podařila v rámci našeho působení v Jihomoravském kraji spousta věcí: Schválili jsme největší investici v historii kraje: Nákup 37 nových vlaků pro Jihomoravský kraj. Navíc je z 85 % dostaneme proplacené z národních zdrojů. Co nám naopak nepřišlo hospodárné, byl nákup polovičního podílu v Technologickém parku. Hlasovali jsme proti a nezadlužili kraj o dalších 600 milionů. V oblasti regionálního rozvoje se nám podařilo navýšit podporu dotačních titulů pro obce na rekordních 58 milionů pro rok 2020. Starostové pomáhají malým obcím dlouhodobě. Ruku v ruce jde i náš další úspěšný návrh – rozšíření podpory obecním knihovnám. A také jsme prosadili dotační titul Podpora boje proti suchu, rozšířený o následnou péči o zeleň.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

11:05 Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.