Prezident Zeman: S teroristy se nevyjednává, s teroristy se bojuje

12.09.2021 20:47 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k výročí teroristického útoku 11. září 2001.

Prezident Zeman: S teroristy se nevyjednává, s teroristy se bojuje
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman

Útok z 11. září 2001 změnil svět. Čelíme mezinárodnímu, islámskému terorismu. Po 11. září 2001 následovala spojenecká mise v Afghánistánu, která letos skončila dramatickým odchodem s dalekosáhlými dopady, před kterými jsem varoval. Právě dopadům neúspěchu v Afghánistánu jsme se věnovali na nedělním jednání mého expertního týmu v Lánech. Pro Českou republiku vidíme rizika v migraci a právě v terorismu.

V roce 2001 jsem byl předsedou vlády. Krátce před zahájením mise v Afghánistánu jsem pronesl projev k národu, který je vlastně stále aktuální:

Dobrý večer.

Dnes ráno jsem obdržel informace nasvědčující tomu, že v nejbližších dnech, možná dokonce v nejbližších hodinách, dojde k zahájení operace celosvětového boje proti terorismu. Považuji proto za svoji samozřejmou povinnost před vás předstoupit a seznámit vás se stanoviskem vlády České republiky k současné politické situaci.

Nejpozději po 11. září se náš svět rozdělil na dva světy. Na svět lidí, kteří vyznávají hodnoty individuální svobody, úcty k lidskému životu a úcty k toleranci a na svět lidí, kteří vyznávají nenávist, pohrdání lidským životem a fanatickou podporu nejrůznějších náboženství nebo ideologií, s touhou vyhladit nevěřící.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

13:02 Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.