Seďa (SOCDEM): Řešit základní problémy naší země nehodlá ani vláda ani parlamentní opozice

14.04.2024 16:02 | Komentář
autor: PV

Když sleduji každodenní vyjádření našich politiků nebo když sleduji politické diskuse, uvědomuji si, že nám scházejí státníci a politické strany, které by byly schopny a ochotny vyřešit základní problémy České republiky.

Seďa (SOCDEM): Řešit základní problémy naší země nehodlá ani vláda ani parlamentní opozice
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Článek byl převzat z Profilu Ing. Antonín Seďa - Řešit základní problémy naší země nehodlá ani vláda, ani parlamentní opozice

Parlamentní i mimo parlamentní opozice se shodne na tom, že současná vláda představuje pro Českou republiku bezpečnostní, ekonomické a morální nebezpečí. A pouze slepý to nevidí. Nešvar platný v EU a v EP, kdy elity chtějí, aby ony určovaly, co je pro lidi dobré a co špatné, se rozšířil do našich luhů a hájů. Tolik vzývané „západní hodnoty“ začaly sloužit nikoliv svobodnému trhu a svobodě slova, ale staly se součástí boje za strategické zájmy velmocí.

Přitom již delší dobu nastává ve světě geopolitický zvrat, kdy Západ ztrácí svoji politickou a ekonomickou převahu nad Východem. Do toho velmi vehementně začíná promlouvat globální Jih. Příkladem tohoto deficitu Západu bylo drahé řešení pandemie covidu, nedostatečné řešení migrační krize či špatná opatření při energetické krizi. Ta byla mimochodem způsobena ekonomickými sankcemi, jako reakcí na ruskou agresi vůči Ukrajině.

Evropskou komisi a Evropský parlament ovládá progresivistická politika, naivní ideologie, která nedokáže dohlédnout na důsledky svých špatných rozhodnutí. Přitom se zapomíná, že jakákoliv pozitivní řešení lze uskutečnit pouze na dobrovolnosti, bez nátlaku a na základě oboustranné výhodnosti. A že tato rozhodnutí mohou omezit, či dokonce podkopat demokratické základny státu, si evropští politici přestali uvědomovat při přijímání cílů, a zejména harmonogramu plnění Green dealu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Nejvážnější exces Ústavního soudu v historii

7:04 Rajchl (PRO): Nejvážnější exces Ústavního soudu v historii

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.