Bárta se sešel s Okamurou. A pak o tom oba napsali

03.09.2013 20:31

V úterý odpoledne jednal předseda Věcí veřejných Vít Bárta spolu s šéfem Hnutí Úsvit Tomiem Okamurou. Tématem byly programové priority a možnosti spolupráce v rámci blížících se parlamentních voleb.

Bárta se sešel s Okamurou. A pak o tom oba napsali
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta
reklama

„Po dnešním hektickém dopoledni a ‚náletu‘ novinářů proběhlo odpolední jednání s Tomiem Okamurou, předsedou hnutí Úsvit. Bavili jsme o programových prioritách jako nezvyšování daní, závaznosti referend a přímé volbě poslanců a dalších bodech vycházejících z knihy Úsvit ekonoma Pavla Kohouta, na nichž se VV a HÚ shodují,“ uvedl na svém webu Vít Bárta.

„Pochopitelně jsme probírali také personální otázky a obsazení kandidátek v jednotlivých regionech. Detaily zatím nebudu zveřejňovat, nicméně mohu upřímně prohlásit, že mám z jednání s panem Okamurou dobrý pocit,“ dodal šéf Věcí veřejných.

Jak ale upozorňuje Tomio Okamura na svém Facebooku, ještě není „ruka v rukávě“. „Strana Věci Veřejné, která se rozhodla již sama nekandidovat, nám dnes nabídla na doplnění kandidátky Úsvitu tři zajímavé osobnosti, které rozhodně stojí za zvážení,“ napsal Okamura. Jde o bývalého primáře ARO královéhradecké nemocnice Jiřího Štětinu, starostu Nové vsi na Ústecku Davida Kádnera a bývalého hokejistu Karla Pražáka.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

„Zítra se rozhodneme, zdali je přijmeme,“ komentuje to Okamura. „Samozřejmě platí, že hnutí Úsvit bude kandidovat zcela samostatně a nebude s nikým vytvářet předvolební koalici. Drtivá většina našich kandidátů jsou nestraníci, rádi však na kandidátky umístíme také vybrané slušně osobnosti z jiných hnutí, iniciativ či stran, které by nás mohly posílit v boji za přímou demokracii,“ dodává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvanáct hodin projevů, křiku i hádek. A nic. Opozice nedokázala vládě vyslovit nedůvěru

23:04 Dvanáct hodin projevů, křiku i hádek. A nic. Opozice nedokázala vládě vyslovit nedůvěru

Debata před hlasováním Sněmovny o nedůvěře vládě trvala zhruba 12 hodin. Ve večerních hodinách se st…