EXKLUZIVNĚ Peake rezignovala na cáru papíru. Získali jsme ho

13.08.2013 13:52

ParlamentnímListům.cz se podařilo získat rezignační dopis Karolíny Peake na funkci předsedkyně strany LIDEM. Spolustraníkům v ručně psaném dopise sděluje, že již nemá další energii k práci, kterou započala.

EXKLUZIVNĚ Peake rezignovala na cáru papíru. Získali jsme ho
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolina Peake
reklama

„Vážení kolegové, vážená republiková rado, vážení a milí členové strany LIDEM – liberální demokraté, dovolte mi, abych vám tímto oficiálně oznámila své rozhodnutí rezignovat k dnešnímu dni na funkci předsedkyně strany LIDEM,“ sděluje na úvod dopisu, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici, své rozhodnutí bývalá vicepremiérka Nečasovy vlády.

Své rozhodnutí zdůvodnila vyčerpáním. „Energie, kterou jsem měla na budování naší strany a její ukotvení na politické scéně, energie na snahu o sjednocení názorů poslanců zastupujících stranu LIDEM vzájemně a navíc s poslanci nezařazenými, ale sdruženými v našem neformálním klubu, energie, kterou jsem věnovala upřímné snaze o férovou spolupráci a fungování středopravé vlády, tato energie se vyčerpala,“ vzkázala členům své strany Karolína Peake.

Ta v závěru dopisu dodává, že strana LIDEM má svoji budoucnost na politické scéně a přeje spolustraníkům vůli podílet se na správě naší republiky.

Karolína Peake ještě jako místopředsedkyně Věcí veřejných v dubnu 2012 z VV vystoupila a založila vlastní politickou stranu, kam přešli i někteří další poslanci VV. Ve vládě Petra Nečase pokračovala pod hlavičkou LIDEM jako vicepremiérka.

Po převzetí vedení země vládou odborníků Jiřího Rusnoka vlažně vystoupovala na podporu bývalé koalice a její údajné sněmovní většiny. Nakonec při hlasování o důvěře Rusnokově vládě proti tomuto návrhu aktivně nehlasovala. Rezignaci na post šéfky LIDEM v médiích zdůvodňovala i neshodami s ostatními členy strany.

Celý rezignační dopis Karolíny Peake:

Vážení kolegové, vážená republiková rado, vážení a milí členové strany LIDEM – liberální demokraté,

dovolte mi, abych vám tímto oficiálně oznámila své rozhodnutí rezignovat k dnešnímu dni na funkci předsedkyně strany LIDEM. Energie, kterou jsem měla na budování naší strany a její ukotvení na politické scéně, energie na snahu o sjednocení názorů poslanců zastupujících stranu LIDEM vzájemně a navíc s poslanci nezařazenými, ale sdruženými v našem neformálním klubu, energie, kterou jsem věnovala upřímné snaze o férovou spolupráci a fungování středopravé vlády, tato energie se vyčerpala.

Děkuji všem členům strany za ochotu pustit se do budování liberální strany, která (jak věřím) má své místo a budoucnost na politické scéně. Přeji všem osobní štěstí, zdraví a vůli podílet se na správě naší republiky.

S úctou

Karolína Peake

V Praze dne 8/8/2013

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyžer si to, Babiši. Z opozice přišlo, co normálně vlády neslyší. A strach

19:48 Vyžer si to, Babiši. Z opozice přišlo, co normálně vlády neslyší. A strach

ANKETA Předčasné volby nebudou. Aspoň to napovídají výsledky anketního dotazu mezi politiky. Pád vlá…