Helena Válková z ANO, která jako ministryně řídí resort spravedlnosti, měla dát dnes před poslanci „hlavu na špalek“, a to kvůli tomu, jak rychle odvolala svého náměstka Pavla Šterna. Válkovou chtěli totiž dnes ve zvláštním bodě grilovat zejména poslanci ODS.
„To, co se stalo včera v odpoledních hodinách, tak asi ukazuje, jak se zástupci vládní koalice bojí a chtějí zamlčovat některé informace, a to zejména v resortu spravedlnosti. Má-li ale tady Poslanecká sněmovna plnit svou kontrolní roli, tak já se chci ty informace dozvídat tady a ne z České televize. Proto navrhuji zvláštní bod Informace ministryně Válkové o výběrovém řízení na elektronické náramky,“ navrhla za ODS poslankyně Jana Černochová.
Celé debatní příspěvky poslanců z dnešního jednání sněmovny hledejte ZDE

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Olga Böhmová