Kdybych dělal rozpočet, vypadal by takto. Kalouskův poslanec odpovídal čtenáři

30.10.2014 16:24

Z PROFILŮ Kdyby nyní sestavoval státní rozpočet na příští rok poslanec TOP 09 a STAN Jan Farský, podpořil by v rozumné míře investice, výzkum a vývoj. Farský to uvedl v odpovědi na dotaz čtenáře na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz. Odpověděl i na otázku, jaké požadavky měli poslanci TOP 09 na podobu služebního zákona i na to, proč v řadě obcí nejsou respektovány výsledky komunálních voleb.

Kdybych dělal rozpočet, vypadal by takto. Kalouskův poslanec odpovídal čtenáři
Foto: redakce
Popisek: Mgr. Jan Farský, poslanec Sněmovny PČR za TOP 09, starosta města Semily

Farský uvedl, že při sestavování rozpočtu by podpořil investice, výzkum a vývoj. „V rozumné míře. Obojí zajistí lidem dlouhodobě práci. A práce je pro občany více než zvýšení sociální dávky,“ argumentoval s tím, že by také pokračoval se snižováním zadluženosti v tempu, které bylo nastaveno minulými vládami. Tím by prý dal lidem to nejcennější - budoucnost.

TOP 09 chtěla, aby na vedoucí místa ve státní správě mohli i úředníci z krajů a obcí

Poslanec odpověděl i na dotaz, zda je pravda, že on a jeho straničtí kolegové jako opozice při projednávání podoby služebního zákona požadovali, aby se na vedoucí místa ve státní správě mohli hlásit nejen státní úředníci. „Ano, chtěli jsme, aby se mohli hlásit i úředníci z krajů i obcí,“ odpověděl Farský.

Čtenáře také zajímalo, zda v době, kdy byla TOP 09 členem vládní koalice, mohla tehdejší opozice blokovat návrhy TOP 09, jako byly církevní restituce a sKarty, stejným způsobem, jakým nyní TOP 09 blokovala přijetí služebního zákona v podobě navržené vládní koalicí.

„Nějak totiž nechápu, jak to, že jedny návrhy i přes odpor opozice prošly a jiné ne. A není chyba i na vaší straně, kdy jste na rozdíl od současné vlády odmítali diskuzi s kýmkoliv, kdo není s vámi?“ zeptal se čtenář. Farský odpověděl, že takto mohla tehdejší opozice blokovat i návrhy TOP 09. „Mimochodem tuto možnost blokování vložila do jednacího řádu před deseti lety ČSSD. Proč ji nevyužili, nevím. Nebyl jsem u všech jednání,“ uvedl Farský.

Další otázka se týkala toho, že v řadě obcí zůstává vítězná strana v opozici, když zbylé strany se spojí s cílem vítěze voleb vyšachovat. „Myslíte, že je to důsledek nových stran, které uspěly a jsou zaslepeny vidinou co nejlepších koryt pro sebe?“ ptal se čtenář a poslanec Farský odpověděl velmi krátce: „Ano, souhlasím s vámi.“

  • Otázky a odpovědi Jana Farského najdete na jeho profilu:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podporujte paní Ursulu, nenechte se svádět demagogy, vzkazuje národu kníže Schwarzenberg. Proti se postavil nejen Foldyna, ale dokonce i Saša Vondra

7:51 Podporujte paní Ursulu, nenechte se svádět demagogy, vzkazuje národu kníže Schwarzenberg. Proti se postavil nejen Foldyna, ale dokonce i Saša Vondra

ANKETA Může být Evropa do roku 2050 uhlíkově neutrální, jak hodlá prosazovat nová šéfky Evropské kom…