Nedělní televizní útok na Václava Klause nezůstal jen tak

11.06.2012 4:33 | Zprávy

ANKETA Senátor a možný kandidát na prezidenta za ČSSD Jiří Dienstbier v nedělních Otázkách Václava Moravce naznačil, že na míře korupčního prostření v naší zemi se podepsal i prezident Václav Klaus svým výrokem o čistých a špinavých penězích. Politici především z řad ODS mu však vzkazují, aby si nejdříve zametl před svým prahem.

Nedělní televizní útok na Václava Klause nezůstal jen tak
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Otázky Václava Moravce s tehdejším ministrem Pospíšilem, senátorem Dienstbierem a profesorem Přibáněm

Během diskuse o potírání korupce se v diskusním pořadu ČT senátor a místopředseda sociálních demokratů Jiří Dienstbier vrátil k výroku současného prezidenta. Podle něho mají prohlášení typu "nelze rozlišit čisté a špinavé peníze" negativní vliv na vnímání korupce. Prezidentovi stoupenci často opakují, že výrok, jenž bývá hlavě státu jeho ideovými odpůrci „omlacován o hlavu“, nezazněl sám o sobě, ale v určitých souvislostech k fungování ekonomiky. "Je obtížné rozlišit čisté a špinavé peníze, protože to na nich není poznat," zní přesná citace prezidentových slov z roku 1996.

"Nikdy jsem neřekl, že špinavé peníze neexistují a nekonečněkrát jsem uváděl na pravou míru, že jsem řekl, že je strašlivě obtížné rozlišit čisté a špinavé peníze, protože to na nich není poznat," uvedl dále prezident pro server iDnes.cz v roce 2003.

Poslanci a senátoři, kteří reagovali na anketní otázku ParlamentníchListů.cz, ve své většině Dienstbierův názor nesdílejí a spíše mu vzkazují, aby se nesnažil překrývat skandál s odhalením poslance Davida Ratha (vše z Rathově zadržení čtěte ZDE). Redakce zaslala dotaz respondentům napříč politickým spektrem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radim Panenka

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Křik, fňukání, Dienstbier. „Skutečný důvod házení vidlí do Stačilo! je…“

4:45 Křik, fňukání, Dienstbier. „Skutečný důvod házení vidlí do Stačilo! je…“

Sociální demokracie se po oznámení snahy domluvit se na volební spolupráci s hnutím Stačilo! zbavila…