Putin je zločinec a psychopatické individuum. Stačí se podívat na jeho ksicht, říká Zdena Mašínová, kandidátka do EP

21.05.2014 6:47

JINÝMA OČIMA Kebule nacpané propagandou. Tak hovoří o Rusech podporujících svého prezidenta Vladimira Putina v jeho rozpínavé politice sestra vůdců odbojové protikomunistické skupiny bratří Mašínů Zdena. Ve svých osmdesáti letech vyrazila do předvolebního boje za Klub angažovaných nestraníků.

Putin je zločinec a psychopatické individuum. Stačí se podívat na jeho ksicht, říká Zdena Mašínová, kandidátka do EP
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdena Mašínová

„Byla to otázka času, kdy si ten zločinec z Kremlu něco podobného vymyslí. Do ruských kebulí nacpal propagandu o rozpadu mocné sovětské říše, o potřebě návratu starých dobrých časů, a oni mu věří. Vždyť se jen stačí podívat na jeho ksicht a soudný člověk ví, že je to psychopatické individuum. To je návrat ke Stalinovi a Hitlerovi,“ nadává Zdena Mašínová a dále vysvětluje, proč se odhodlala jít do eurovoleb.

Ohrožená Evropa

Sestra odbojové skupiny bratří Mašínů, z nichž žije v USA už jen Josef, kandiduje ve volbách do Evropského parlamentu. Je číslem pět na kandidátce Klubu angažovaných nestraníků (KAN), hned za známým protikomunistickým bojovníkem Vladimírem Hučínem. „Požádali mě, jestli bych jim trochu nepomohla. Znám je a věřím jim. V žádné straně jsem nikdy nebyla a nebudu, ale chci, aby si lidé uvědomili, že Evropská unie je důležitá a šli volit,“ sděluje.

Vše k tématu Ukrajina ZDE.

„Plky psychopata Klause o samostatnosti jsou mimo. Vždyť by nás ten zločinec z Kremlu všechny zotročil. Mám za sebou osmdesát dost tvrdě prožitých let a jsem rozhodně proevropská,“ říká a dodává: „Spoléháme se na NATO, že nás bude někdo větší ochraňovat, ale sami nic nepřinášíme. Obrovská armáda za bolševika byla neudržitelná, ale i jako malá země musíme mít akceschopnou armádu, byť připojenou k Západu.“

Polsko je naděje

Přestože slovům ministra obrany Martina Stropnického o tom, že by byla přítomnost vojáků NATO na území Česka nešťastná, rozumí, nesouhlasí s nimi. Ostatně i Stropnický už svůj výrok dementoval. „Je to z hlediska toho, co jsme zažili, pochopitelné. Třicátá léta, pak rok 1968. Nicméně takové názory jsou nedomyšlené. Je velký rozdíl, jestli se tady producírovali primitivové z Východu, anebo by sem nyní přijeli spojenci ze Západu,“ doplňuje s tím, že těm z Východu musí Evropa už odolat.

Na Východě to podle ní došlo do hodně tragických konců. „Pobaltské státy a Polsko mají s Ruskem hranici a daleko drastičtější zkušenosti než my. Dokážu se vžít do jejich pocitů. Postoje Polska si velmi vážím a beru tu zemi jako velkou evropskou naději,“ vysvětluje. Zdena Mašínová si prožila poté, co se její bratři Ctirad a Josef za bývalého režimu prostříleli na Západ, peklo komunistické šikany. Takže ví, o čem mluví.

Shoda s Pepou

S bratrem Josefem, jenž žije v Kalifornii, si občas telefonuje. „S Pepou se v názorech většinou shodujeme. On je jen v jiné situaci a vidí vše z větší dálky. Přeci jen už v USA žije padesát let a od toho se odráží jeho postoje,“ podotýká. Ostatně Josef Mašín mladší sloužil, po téměř zázračném útěku z východního bloku, v letech 1954 až 1959 v americké armádě. V roce 2005 byl v Kanadě vyznamenán cenou T. G. Masaryka a o tři roky později dostal čestnou plaketu od tehdejšího českého premiéra Mirka Topolánka. Nicméně činy protikomunistické skupiny bratří Mašínů dodnes rozdělují českou společnost na dva názorově odlišné tábory.

Účast ve volbách za KAN do Evropského parlamentu bere Zdena Mašínová jako pomoc přátelům a důvěryhodným lidem. Prý jí hned po rozhodnutí přišlo mnoho pozitivních ohlasů, z nichž byla mile překvapená. Když se jí však redaktor ParlamentníchListů.cz zeptal, co by dělala, kdyby byla zvolena a musela zemi zastupovat v Bruselu a Štrasburku, se smíchem odvětila: „Nestrašte. Chtěla jsem jen, aby šli lidé k volbám, protože jsou důležité. Kandiduji s přáním, že zvolena nebudu. Doufám, že mi to nehrozí.“

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jan Rychetský

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

kampaň

Kde máte důkaz, že jsou všichni mimo vás ,,Putinovi užiteční idioti“? Nešíříte náhodu dezinformace, proti kterým paradoxně tak bojujete? A myslíte, že touto negativní kampaní docílíte něčeho pozitivního, třeba zklidnění politické situace v zemi? To je takový problém vést kampaň tak, že budete prezen...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Česko. Ostrov pracujících starců.“ Schillerová ve Sněmovně trhala Jurečkovy důchody

18:17 „Česko. Ostrov pracujících starců.“ Schillerová ve Sněmovně trhala Jurečkovy důchody

V Poslanecké sněmovně v úterý probíhá další z jednání o vládní důchodové reformě, kterou opozice tvr…