Škromach toto řekl o Romech, přistěhovalcích a gayích a toto nastalo v ČSSD

24.06.2014 12:05 | Zprávy

Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach z ČSSD v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že by se ČSSD neměla soustředit na obhajobu menšin typu Romů, homosexuálů a imigrantů, ale měla by bránit své tradiční voliče typu zaměstnanců, drobných živnostníků, rodin s dětmi a podobně. Přílišná tolerance k menšinám a imigrantům dle něho vede k růstu podpory krajní pravice, která odebírá hlasy sociálním demokratům u nás i v Evropě. Imigrace z Afriky je dle něho hrozbou. Co na to říkají ostatní sociální demokraté?

Škromach toto řekl o Romech, přistěhovalcích a gayích a toto nastalo v ČSSD
Foto: Daniela Černá
Popisek: Zdeněk Škromach na mítinku v Olomouci

„Začíná převažovat názor, že je potřeba se vrátit ke kořenům, ke klasické sociální demokracii, která bude reprezentovat skupiny, jež nás vždy volily. Tedy zaměstnance, drobné živnostníky, lidi práce, rodiny s dětmi, seniory. Pokud sečtu tyto skupiny a podaří se nám oslovit aspoň polovinu těchto lidí, tak by ČSSD neměla mít do budoucna problém... Pokud se ČSSD soustředí na různé menšiny, bude podporovat pozitivní diskriminaci Romů a bude zavírat oči před tím, že problém v této minoritě existuje, pokud bude ČSSD řešit osvojování dětí pro gaye a lesbičky, tak s tím se volby nevyhrávají,“ řekl ParlamentnímListům.cz Škromach.

A vyjádřil se i k problémům imigrace, etnických menšin a voličským náladám: „Sociální demokracie v rámci Evropy spíše ztrácí a otevírá prostor radikálnějším skupinám. Miloš Zeman kdysi říkal, že jsme převzali voliče bývalých Sládkových republikánů jako zdivočelé sociální demokraty. Tak dnes mám obavu, že jsme tyto lidi ztratili a oni odešli k Okamurovi či k radikálnějším skupinám.“

Předáci ČSSD často mlčeli

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Pohyb

Dobrý den, co se týká pohybu, cyklostezky se staví, ne můj vkus někdy až moc a hlavně na úkor ostatních, třeba i chodců. Plánujete rozšiřovat i stezky pro chodce, kam nebudou smět kola, tak abyste po nich mohl jít třeba v bez obav s dětmi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Víme, co přesně napsal Rajchl Primě kvůli Terezii Tománkové

19:36 Víme, co přesně napsal Rajchl Primě kvůli Terezii Tománkové

Poslanec Jindřich Rajchl chce zakázat demonstrace Milionu chvilek? „Nikdy jsem nic takového neřekl a…