Sněmovnu by ovládla levice. Kalouskova partaj padá, lidovci topku přeskočili

11.07.2012 16:03 | Zprávy

Prognózy některých politologů o tom, že se Češi v důsledku různých poliických afér přikloní k levici a komunistům, se, zdá se, stávají realitou. Aktuální červencový průzkum volebních preferencí společnosti SANEP totiž ukázal poměrně zásadní čísla.

Sněmovnu by ovládla levice. Kalouskova partaj padá, lidovci topku přeskočili
Foto: SANEP
Popisek: Graf volebních preferencí v období 5. -10.7. 2012

Z průzkumu vyplývá, že by levice, byly-li by nyní v červenci volby, ovládla sněmovnu. A dále: Lidovci předstihli v preferencích TOP 09.

Většinový zájem voličů se tak obrací k levicovým stranám. V čele stojí ČSSD s 23,1 procenty, následovaná je v těsném závěsu druhou KSČM, a to 19,5 procent.

Celý průzkum ZDE


 

Masakr vládních stran

Zato za volební debakl lze označit volební zisk stávajících vládních stran. ODS by získala jen 14,8 procent, TOP 09 7,9 procent, Věci veřejné by se propadly totálně pod hranici vstupu do Poslanecké sněmovny, jelikož získaly 1,2 procent. Dá se usuzovat, že za takovýmto propadem  stojí vedle nepopulárních úsporných opatření aktuálně významně i kauza CASA, a náhlé odvolání nejoblíbenějšího ministra Nečasovy vlády Jiřího Pospíšila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Bydlení

Jaká pravidla navrhujete pro spravedlivé rozdělování městských bytů a pro sociální bydlení? Proč jste je neprosadili za Bartoše? A máte taky řešení celkové bytové krize? Respektive každý tvrdí, že je má, ale že by se něco změnilo, to fakt ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vláda bez kultury, našel Jan Hrušínský příčinu řádění na fotbale. Posílají jej k psychiatrovi

20:18 Vláda bez kultury, našel Jan Hrušínský příčinu řádění na fotbale. Posílají jej k psychiatrovi

Sobotní fotbalový zápas mezi Slavií a Spartou v pražské Edenu byl předčasně ukončen kvůli bezprecede…