Tohle z nás dělá korupčníky, odhalil osamocený vrcholný ODSák

04.09.2012 6:16 | Zprávy

ANKETA Již delší dobu hovoří někteří občanští demokraté o krizi v ODS. ParlamentníListy.cz oslovily politiky této strany, co si o tom myslí a kdo či co ODS za dobu jejího vládnutí od roku 2006 nejvíce uškodil. Řada předáků ODS ale jakoukoli krizi ve své straně popírá. Někteří se k věci i s ohledem na začínají volební kampaň nechtějí vyjadřovat na veřejnosti.

Tohle z nás dělá korupčníky, odhalil osamocený vrcholný ODSák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Bývalý první místopředseda ODS Pavel Bém v komentáři exkluzivně napsaném pro ParlamentníListy.cz uvedl, že ODS podle něho prožívá nejsložitější a nejkritičtější období ve své historii a ustupuje od svých hodnot. Podle Béma se v ODS táhnou pocity beznaděje, zrady, křivdy, nedůvěry, ostražitosti. Chybu vidí v ustupování koaličním partnerům, ale i v tom, že smrtelné rány dávají členové ODS sami sobě, například nálepkou kmotr.

Poslanec Boris Šťastný zase napsal před časem pro své kolegy pojednání, v němž kritizuje, že ODS odstupuje od svých programových priorit, jako je malý levný stát, nízké daně a ochrana soukromí, a profituje z toho jen TOP 09 Miroslava Kalouska.

Nálada na bodu mrazu

Senátor Jaroslav Kubera v rozhovoru pro Týden uvedl, že nálada mezi občanskými demokraty je na bodu mrazu. Důvodem špatného stavu je podle Kubery zavedený systém, který například vede k tomu, že jsou na kongresech do vedení voleni lidé nikoli podle svých schopností. Rozhoduje prý spíš příslušnost k regionálním bratrstvům.

„Členská základna je naštvaná, tedy kromě těch, kdo jdou do strany z přesvědčení, že něco dostanou - dotace, zakázky. Není jich moc, ale většinou jsou vlivní, hlavně různí podnikatelé. Dřív nebo později řeknou: ´Hele, Ferdo, já jsem taky v ODS a ta moje firma nic moc, tak nám něco dejte,“ řekl Kubera.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Lukáš Petřík

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Skrytá tvář útočníka na Babiše? Vážná dohra útoku

16:45 Skrytá tvář útočníka na Babiše? Vážná dohra útoku

Fyzický útok na lídra hnutí ANO a expremiéra Andreje Babiše, který schytal několik ran holí do spánk…