Protiúder Jana Fischera: Nechutný Kalousek ztrácí soudnost

14. 7. 2013 15:41

Novou náměstkyní na Ministerstvu financí bude Eva Anderová, která byla kdysi členkou sboru expertů, kteří radili Janu Fischerovi během kandidatury na prezidenta. Proti tomu se ohradil Fischerův předchůdce Miroslav Kalousek, Fischer ale kritiku odmítá.

Protiúder Jana Fischera: Nechutný Kalousek ztrácí soudnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer
reklama

Slova Miroslava Kalouska považuje Jan Fischer za „nechutná a lidsky nedůstojná“. Kalousek prý ztrácí soudnost. "Po téměř sedmi letech opustil Ministerstvo financí, které zřejmě začal vnímat jako svůj vlastní majetek. Považuji za skandální jeho arogantní způsob jednání, kdy chtěl paní Anderovou z ministerstva vyhodit jen kvůli jejím aktivitám mimo její pracovní dobu,“ připomíná dobu, kdy mu Eva Anderová pomáhala s kampaní.

Celé prohlášení Jana Fischera ZDE

Kalousek ji tehdy chtěl odvolat, zachránil ji ale její nadřízený Tomášek Zídek, který byl u Kalouska „orodovat“ – jeho křeslo náměstka nyní Anderová dostane, když Fischer Zídka v pátek odvolal.

„Po seznámení s fungováním úřadu bude v následujících dnech a týdnech zřejmé, jakým hospodářem pan Kalousek ve skutečnosti byl," dodává Fischer.

Pozici Anderové během Fischerovy kandidatury na prezidenta upřesnil mluvčí Ministerstva financí Ondřej Šrámek. Nikdy prý nebyla členkou volebního štábu ani se aktivně nepodílela na kampani.

"Byla členkou externí diskusní platformy - poradního sboru expertů. Tuto nehonorovanou občanskou a soukromou práci vykonávala mimo svou pracovní dobu, ve svém volném čase," dodal Šrámek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda projedná podrobná pravidla očkování proti covidu

6:30 Vláda projedná podrobná pravidla očkování proti covidu

Po úpravách, které vyplynuly z diskuse s kraji a dalšími aktéry plánované vakcinace proti covidu-19,…