Zeman přistál v Paříži. Co ho čeká?

08.09.2014 15:15

Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou zahájili třídenní oficiální návštěvu Francie. Prezidentský speciál Airbus A-319 přistál na pařížském letišti krátce před druhou hodinou odpoledne. Po uvítacím vojenském ceremoniálu na letištní ploše se prezidentská kolona vydala k Invalidovně a na hřbitov Pere Lachaise uctít památku československých legionářů.

Zeman přistál v Paříži. Co ho čeká?
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman v Paříži

Během pondělí ještě hlava státu uctí památku loni zesnulé sovětské disidentky Natalje Gorbaněvské, které letos udělí státní vyznamenání in memoriam.

Kromě setkání s českými krajany na našem pařížském velvyslanectví se také prezident zúčastní znovuodhalení pamětní desky československým dobrovolníkům u Palais Royal a pochopitelně vystoupí na česko-francouzském podnikatelském semináři. Jako tradičně s hlavou státu letí početná podnikatelská delegace.

S francouzským prezidentem Francoisem Hollandem se Miloš Zeman setká v úterý odpoledne v Elysejském paláci. Na oficiální návštěvu Francouzské republiky s českým prezidentem jede také vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš, ten do Paříže dorazí až v pondělí večer. Během úterý pak bude mimo jiné vicepremiér Babiš přítomen jednání s francouzským prezidentem.

„Témata budou dvojího typu, ekonomická a politická. Ekonomická se samozřejmě budou týkat prohloubení ekonomické spolupráce včetně francouzských investic v České republice, jejichž podíl je ve srovnání s jinými zeměmi zatím poměrně nízký, a měli bychom společně hledat možnosti, jak tento podíl zvýšit. Při posuzování politických otázek se samozřejmě kromě Ukrajiny nevyhneme i hrozbě, kterou dnes představuje Islámský stát a islámští fundamentalisté obecně. Víte, že Francie vedla expedici v Mali, které se účastnili také čeští vojáci, a tato expedice byla a je bojem proti islámským fundamentalistům? Takže to bude asi dvojí základní okruh otázek,“ řekl nedávno prezident Zeman v rozhovoru ParlamentnímListům.cz.

reklama

autor: Radim Panenka

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchod

zdravím p.Jurečka , nedávno jste prohlásil že se zrychluje vyřizování výplat důchodů , takže bych vám chtěl touto cestou poděkovat za krásné a pohodové vánoce a kladu si otázku jak by se ke mně stavěl stát kdybych mu dlužil 60.000 kč .děkuji za odpověd

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jsou arogantní a trapní. Vláda lidi podvedla. Podpora stávky zazněla už i od Piráta

20:33 Jsou arogantní a trapní. Vláda lidi podvedla. Podpora stávky zazněla už i od Piráta

Stávkovat, nebo nestávkovat? V den patrně nejmasovějšího protivládního protestu do roku 1989, kdy do…