Fischer se obává: Zeman ani kníže politiku nezmění

16.01.2013 19:43

Neúspěšný kandidát na prezidenta Jan Fischer zatím nehodlá podpořit ani jednoho kandidáta v druhém kole volby. Podle něj totiž Miloš Zeman ani Karel Schwarzenberg neslibují pozitivní posun ve fungování české politiky.

Fischer se obává: Zeman ani kníže politiku nezmění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer

„O prezidentský úřad jsem se ucházel jako nezávislý občanský kandidát s vizí zásadní změny fungování české politiky. A je pozitivní, kolik lidí tato vize oslovila. V tomto smyslu ani jeden ze dvou stranických kandidátů neslibuje pozitivní posun,“ píše Jan Fischer.

„K Miloši Zemanovi jsem se vyjádřil opakovaně a otevřeně. Karel Schwarzenberg nekandiduje jako nezávislá osobnost, ale jako předseda TOP 09. Podílel se na řadě chybných rozhodnutí Nečasovy i Topolánkovy vlády, na zvýšení daní nebo reálném snížení důchodů. Nese spoluodpovědnost za činnost ministra Kalouska i za tolik kontraverzní amnestii. Vzbuzuje otázky, zda může plnit jeden z hlavních úkolů prezidenta, a to spojovat společnost,“ vysvětluje své rozhodnutí.

V příštích dnech prý bude bedlivě sledovat průběh kampaní. „Na základě chování obou kandidátů se vyjádřím krátce před druhým kolem volby,“ slibuje Fischer.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…