Jakkoliv má podle něj premiér svaté právo odvolávat členy vlády, ale v tomto případě byla přinejmenším forma tohoto kroku velmi zvláštní. „Odvolávat jednoho z nejpracovitějších a i de facto nejpopulárnějších ministrů celé vlády tímto způsobem mi připadá divné,“ myslí si podnikatel.
Principielně je schopen pochopit, že premiér už nechce spolupracovat s podřízeným ministrem. „Nerozumím ale té rychlosti. Ani tomu, jak bleskově to podepsal pan prezident. Když se podíváte zpátky, tak nevím o tom, že by podobné situace trvaly dvacet minut,“ připomíná Jurečko v rozhovoru pro Lidové noviny.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav