Poslanec popsal bulváru dojmy z výslechu Ratha

24.05.2012 8:06 | Zprávy

David Rath byl naivní, pokud se domníval, že se před členy mandátového a imunitního výrobu Sněmovny obhájí. Poslanci ještě před tím shlédli záznam z Rathova zatčení a slyšeli i odposlechy. Člen výboru Stanislav Křeček v rozhovoru pro Blesk prohlásil, že Rathovo tvrzení, že je obětí, bylo trapné.

Poslanec popsal bulváru dojmy z výslechu Ratha
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Křeček v rozhovoru tvrdí, že Davida Ratha vazba nezměnila. Sebevědomí má prý stále dost. "V tomhle se nic nezměnilo. On se z psychických důvodů vžil do role člověka, kterému bylo ublíženo, na kterého byla namířena policejní provokace," prohlásil poslanec. Podle jeho slov tato role Rathovi psychicky pomáhá. "Jinak by se musel zhroutit," podotkl.  Exhejtman prý svoji roli pojal jako varování pro ostatní.  Snaží se je přesvědčit o tom, že odposloucháváni jsou všichni a na každého se může něco najít.

Vazba Ratha nezlomila

Někteří členové výboru po schůzce s exhejtmanem prohlásili, že se dostavil psychicky zlomený člověk, který téměř prosil, když žádal vodu a třásly se mu ruce, Křeček zůstal klidný. Ve své praxi obhájce se totiž mnohokrát potkal s lidmi, kteří byli umístěni do vyšetřovací vazby. "Jako advokát mám zkušenosti s lidmi z vazby. Na 99 procent to dolehne o dost víc než na Davida Ratha," řekl Blesku.

Stanislav Křeček bulváru potvrdil, že odposlech dokonale zachytil okamžik, kdy si exhejtman a jeho společníci porcují úplatek. "Oni si tam ty peníze rozdělují, radují se z nich, nic neskrývají. V tu chvíli jsem si pomyslel, že i ti fotbaloví rozhodčí mluvili o kapřících," prohlásil poslanec.  V této souvislosti Křeček rezolutně odmítl možnost, že by Rath nevěděl, že dostal v krabici peníze. "To je nesmysl. On věděl, že mu dávají peníze a také s nimi odešel. Také je z odposlechů jasné to zděšení, když viděli z okna příslušníky policie," řekl Křeček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: bob

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Došlo podle vás k pochybení soudů?

Podle vás šlo v kauze o praní špinavých peněz, já bych to viděl stejně, ale na druhou stranu, proč je tedy soudy podle všeho odblokovaly a vrátili Jiříkovskému?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…