Langer zpražil ministra i šéfa policie: Kubice přihlíží, jak Lessy ničí policii

14.08.2012 15:54 | Zprávy

Policejní prezident Petr Lessy nemá po ztrátě vlivu Věcí veřejných na růžích ustláno. Ministr vnitra Jan Kubice by ho evidentně rád z funkce vystrnadil a pravidelně si proti němu přisazuje i premiér Petr Nečas. Z bývalých ministrů vnitra si o plukovníku Lessym Radek John myslí, že rozhýbal policii, naopak pro Ivana Langera je Lessy dračí vejce Víta Bárty.

Langer zpražil ministra i šéfa policie: Kubice přihlíží, jak Lessy ničí policii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý místopředseda ODS a exministr vnitra Ivan Langer

Pátečním vyjádřením pro deník Právo poskytl policejní prezident Petr Lessy ministru vnitra Janu Kubicemu a premiéru Petru Nečasovi dostatek munice pro útok. Za to, že Kubiceho obvinil z vydírání a z toho, že ho nutí rezignovat, podal ministr vnitra podnět Generální inspekci bezpečnostních složek, aby prověřila, zda se Lessy nedopustil trestného činu pomluvy.

A předseda vlády Petr Nečas se do šéfa policie pustil zostra stejně jako před měsícem, kdy ho za otevřený dopis policistům, v němž varoval před politickými vlivy na vyšetřování, nazval politickým aktivistou. „Výroky policejního prezidenta na adresu ministra vnitra považuji za mimořádně nešťastné. Slova o vydírání a útisku z jeho strany jsou naprosto nepřiměřená a nepřijatelná, zvláště pokud jsou takto ventilována veřejně a zároveň nejsou podložena pádnými důkazy,“ uvedl Petr Nečas pro úterní deník Právo.

Všichni se vyděsili, že se najednou kauzy vyšetří

O tom, že je Petr Lessy pro leckoho nepohodlný, nepochybuje předseda Věcí veřejných Radek John, který ho do funkce šéfa policie jmenoval. „Pan policejní prezident Lessy rozhýbal policii a policie konečně vyšetřuje. Pokud se někdo snaží zastavit policii, protože se všichni vyděsili, že se vyšetří úplně všechny kauzy, tak tady to vidíme. A pokud opravdu veřejnost vydrží to, že se zastaví policie ve svém rozletu a znovu bude zatlačena do kouta, jak tomu bylo, tak asi tento stát nemá právo na existenci,“ reaguje pro ParlamentníListy.cz Radek John.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pravda o Armádě ČR a výdajích na obranu. Odkryl ji Hynek Kmoníček

11:26 Pravda o Armádě ČR a výdajích na obranu. Odkryl ji Hynek Kmoníček

„Zjistili jsme, že bývalá vláda se nikdy nedostala přes dvě procenta, protože do toho započítávala v…